نیروهای ارتش ۹ عضو داعش را در ننگرهار کشتند

صبح کابل
نیروهای ارتش ۹ عضو داعش را در ننگرهار کشتند

وزارت دفاع اعلام کرده است که نیروهای ارتش با راه‌اندازی عملیاتی در ولایت ننگرهار، تلفاتی به اعضای گروه تروریستی داعش وارد کرده‌اند.

این وزارت، روز دوشنبه (۱۵ میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این عملیات، در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار راه‌اندازی شده بود و در نتیجه‌ی آن، ۹ نفر از اعضای گروه تروریستی داعش کشته شده‌اند.

در اعلامیه آمده است که در نتیجه‌ی این عملیات، یک ذخیره‌گاه سلاح و مهمات اعضای گروه تروریستی داعش نیز نابود شده است.

پیش از این، دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار اعلام کرده بود که ۹۵ درصد ولسوالی اچین از وجود جنگ‌جویان داعش پاک‌سازی شده و مردم می‌توانند دوباره به خانه‌های شان برگردند.

عطاؤالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به روزنامه صبح کابل می‌گوید، نقاطی که از وجود تروریستان داعش پاک‌سازی شده، بزرگترین مرکز‌های این گروه بود و بزرگترین عملیات‌ بر شهر جلال‌آباد و سایر ولسوالی‌های‌ ننگرهار از همین نقاط طراحی می‌شد.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، بزرگ‌ترین مرکز گروه تروریستی داعش در این کشور محسوب می‌شود و سایر گروه‌های تروریستی به شمول طالبان نیز در آن حضور گسترده دارند.

هرچند، در نتیجه‌ی عملیات نیروهای امنیتی در جریان چند سال گذشته، فعالیت این گروه تروریستی در شرق افغانستان کاهش یافته است؛ اما از بین نرفته است.