اسدالله خالد به طالبان: ارتش افغانستان به فرمایش پنجاب نابود نمی‌شود

صبح کابل
اسدالله خالد به طالبان: ارتش افغانستان به فرمایش پنجاب نابود نمی‌شود

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع، می‌گوید که خواب و خیال «دشمن» مبنی بر نابودی ارتش افغانستان به فرمایش پنجاب، هرگز تحقق نخواهد یافت.

آقای خالد، روز پنج‌شنبه (۲۷ سنبله)، در مراسم تحویل‌دهی چهار فروند هواپیمای نظامی سوپر توکانو از سوی امریکا به نیروهای هوایی، گفت: «هدف ما از جنگ، دفاع از ارزش‌های دو دهه‌ی اخیر است؛ این خواب را باید دشمن از سرش بیرون کند که به فرمایش پنجاب، ارتش افغانستان را از بین می‌برد. این کار، به هیچ قیمتی انجام نخواهد شد.»

به گفته‌ی او، آموزشی که نیروهای دفاعی و امنیتی در جریان چند سال گذشته دیده اند؛ آن‌ها را به سربازان بی‌نظیری در سطح منطقه مبدل کرده است.

آقای خالد، گفت که هرچند تعهد جهان، به ویژه ناتو، در زمینه‌ی حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی، دوام‌دار است؛ اما اگر روزی آن‌ها از افغانستان خارج شوند، «نیروهای ما توانایی این را دارند که از وجب وجب خاک خود دفاع کنند.»

او، تأکید کرد، نیروهای افغان، اجازه نمی‌دهند که روی دست‌آوردهای ۱۹ سال گذشته در افغانستان، معامله شود.

سرپرست وزارت دفاع، گفت که با آغاز گفت‌وگوهای میان‌افغانی، حملات تروریستان طالب نیز، افزایش یافته که نشان می‌دهد این گروه، در تلاش امتیازگیری سیاسی است.

او، علاوه کرد: «هیچ وقت، هیچ تعرضی از سوی ما صورت نگرفته است؛ تلفات دشمن با وجود این که هیچ دست‌آوردی نداشته، چهار برابر تلفات ما بوده است. ما به خاطر این که صدمه‌ای به روند صلح وارد نشود؛ تمام وقایع را مطبوعاتی نکردیم. اگر دشمن به این فکر باشد که به زور می‌تواند تمام چیز را تسخیر کند، تنها خواب و خیال دیده است.»

مراسم گشایش گفت‌وگوهای میان‌افغانی، روز شنبه (۲۲ سنبله)، در دوحه، پایتخت قطر، برگزار شد. هم‌زمان با آغاز این گفت‌وگوها، حملات تروریستان طالب نیز، در شماری از ولایت‌های افغانستان، افزایش یافته است.