عملیات ارتش برای پاک‌سازی شهر لشکرگاه از وجود طالبان آغاز شد

صبح کابل
عملیات ارتش برای پاک‌سازی شهر لشکرگاه از وجود طالبان آغاز شد

قول اردوی ۲۱۵ میوند، گفته است که عملیات پاک‌سازی شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند از وجود جنگ‌جویان طالب، آغاز شده است.

در اعلامیه‌ای که روز پنج‌شنبه -۱۴ اسد-، از سوی قول اردوی ۲۱۵ میوند نشر شده، آمده است که این عملیات، تا سرکوب کامل جنگ‌جویان طالب در شهر لشکرگاه، ادامه خواهد یافت.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان، از ولایت‌های ناامن است و در روزهای اخیر، دامنه‌ی جنگ به شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت رسیده است.

روز دوشنبه-۱۱ اسد- رادیو تلویزیون هلمند و برخی ادارات دیگر که از مرکز شهر لشکرگاه دورتر است، به دست طالبان افتاد. دو روز پیش، یوناما اعلام کرد که تنها در جریان یک شبانه‌روز، ۴۰ غیرنظامی در این ولایت کشته شده و ۱۱۸ غیرنظامی دیگر زخم برداشتند که در میان کشته‌ها و زخمیان، کودکان و زنان نیز شامل است.

از سویی هم، سمیع سادات، فرمانده‌ی قول اردوی ۲۱۵ میوند، دو روز پیش، از ساکنان شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند، خواسته است که ساحات زیر اداره‌ی طالبان در این شهر را ترک کنند. آقای سادات، در یک پیام صوتی، گفت که قرار است عملیات بزرگی علیه جنگ‌جویان طالب در شهر لشکرگاه راه‌اندازی شود.

به گفته‌ی او، مصونیت مردم، برای نیروهای دفاعی و امنیتی مهم است و به همین دلیل، پیش از آغاز عملیات، اطلاع‌رسانی کرده تا مردم، ساحات زیر اداره‌ی طالبان را ترک کنند.

آقای سادات، گفت: «می‌دانم که آوارگی مردم سخت است و معذرت می‌خواهم، اما نیروهای دفاعی و امنیتی برای آینده‌ی مردم می‌جنگند.»

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x