نشست غنی با چهره‌های سیاسی-جهادی: نیروهای خیزش مردمی منسجم و تجهیز می‌شوند

صبح کابل
نشست غنی با چهره‌های سیاسی-جهادی: نیروهای خیزش مردمی منسجم و تجهیز می‌شوند

رییس‌جمهور غنی، در نشستی با شماری از چهره‌های سیاسی-جهادی، در باره‌ی وضعیت امنیتی افغانستان صحبت کرده است.

باتور دوستم، عضو هیئت گفت‌وگوکننده‌ی دولت افغانستان، در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است که این نشست، صبح روز دوشنبه -۱۸ اسد-، انجام شده است.

به گفته‌ی او، در این نشست، مارشال عبدلرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، عبدالرب رسول سیاف، جهادی پیشین، میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان، یونس قانونی، معاون پیشین ریاست‌جمهوری، محمد محقق، مشاور رییس‌جمهور، سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری و شمار دیگری از چهره‌های سیاسی و مقام‌های حکومتی، حضور داشته اند.

باتور دوستم، جزییات بیش‌تری در این باره ارایه نکرده است.

از سویی هم، ارگ ریاست‌جمهوری، گفته است که در این دیدار، ضمن حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی و بقا و تداوم جمهوریت، در باره‌ی انسجام، تقویت و تجهیز فوری خیزش‌های مردمی در برابر هجوم طالبان، فیصله شده است.

رییس‌جمهور غنی در حالی با چهره‌های سیاسی-جهادی دیدار کرده که در چند ماه گذشته، دامنه‌ی جنگ در افغانستان گسترش یافته و هر از گاهی، شماری از ولسوالی‌ها به دست طالبان سقوط می‌کند.

گذشته از آن، در حال حاضر، جنگ به شهرها رسیده و در چند روز گذشته، طالبان حملات شان را بر مراکز ولایت‌های هرات، نیمروز، تخار، کندز، جوزجان و چند ولایت دیگر آغاز کرده اند.