درس‌های حضوری دانش‌گاه‌ها در ۱۰ ولایت، هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد

صبح کابل
درس‌های حضوری دانش‌گاه‌ها در ۱۰ ولایت، هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد

مسؤولان وزارت تحصیلات عالی، می‌گویند که درس‌های حضوری دانش‌گاه‌ها در ۱۰ ولایت دیگر، هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد.

حامد عبیدی، سخن‌گوی وزارت تحصیلات عالی، روز شنبه -۱۶ اسد-، در یک پیام تصویری گفته است: «وزارت صحت، گزارش داده که در ده ولایت دیگر، درصدی مبتلایان به ویروس کرونا پایین‌تر از ۳۵ درصد است.»

آقای عبیدی، جزییات بیش‌تری در این باره ارایه نکرد و هیچ نامی نیز از این ولایت‌ها نگرفت؛ اما گفت که درس‌های حضوری در دانش‌گاه‌های این ولایت‌ها، شنبه‌ی هفته‌ی آینده، آغاز خواهد شد.

با این حال، سخن‌گوی وزارت تحصیلات عالی، گفت که درس‌های حضوری در ۱۱ ولایت کشور، روز شنبه -۱۶ اسد- به گونه‌ی رسمی آغاز شده است.

کابل، نیمروز، کندز، دایکندی، بلخ، جوزجان، بادغیس، کندهار، نورستان، سمنگان، پنجشیر و نورستان، از ولایت‌هایی است که درس‌های حضوری در آن‌ها آغاز شده است.

از سویی دیگر، درگیری‌ها در چندین ولایت جریان دارد و طالبان ادعا دارند که وارد شهر زرنج، مرکز نیمروز و شبرغان، مرکز جوزجان شده اند.

سخن‌گوی وزارت تحصیلات عالی گفته است؛ در صورتی که مشکلی برای درس‌های حضوری در ولایت‌ها وجود داشته باشد، شورای علمی هر دانش‌گاه می‌تواند در این باره تصمیم بگیرد.

گفتنی است که به تاریخ هشتم جوزا، به دلیل شیوع بیش‌تر ویروس کرونا درس‌های حضوری در دانش‌گاه‌ها برای دو هفته تعطیل شد؛ اما با آغاز موج سوم کرونا در کشور، تعطیلات دو هفته‌ای تمدید شد.