فعالیت شبکه‌های مخابراتی خصوصی در ولایت بلخ از سر گرفته شد

صبح کابل
فعالیت شبکه‌های مخابراتی خصوصی در ولایت بلخ از سر گرفته شد

فعالیت شبکه‌های مخابراتی خصوصی در ولایت بلخ، پس از گذشت ۱۰ روز، دوباره از سر گرفته شده است.

منیر فرهاد، سخنگوی والی بلخ، می‌گوید که فعالیت شبکه‌های خصوصی مخابراتی در این ولایت، پس از چاشت امروز چهارشنبه (۹ اسد)، دوباره از سر گرفته شده و مسؤولان این شبکه‌ها، تعهد سپرده‌اند که خدمات مخابراتی‌ شان را به‌گونه‌ی ۲۴ ساعته ارائه خواهند کرد.

حدود ده روز پیش، پس از قطع شب هنگام آنتن‌دهی شبکه‌های مخابراتی در شهر مزارشریف، مقام‌های محلی، دفاتر شبکه‌های مخابراتی خصوصی در ولایت بلخ را مهر و لاک کردند.

نمایندگی شبکه‌های مخابراتی خصوصی در ولایت بلخ، در واکنش به سرکشی از فیصله‌ی مقام‌های محلی این ولایت مهر و لاک شده و از بامداد روز دوشنبه (۳۱سرطان)، آنتن‌دهی این شبکه‌ها قطع شد.

شنبه شب (۲۹سرطان)، شبکه‌های مخابراتی خصوصی خدمات خود را تا صبح روز یک‌شنبه (۳۰سرطان) متوقف کرده بودند و این کار سبب نگرانی‌های زیادی نزد باشندگان این ولایت شده بود.

ریاست دفتر والی بلخ، در آن زمان، هشدار داده بود که اگر شبکه‌های مخابراتی خدمات خود را از طرف شب قطع کنند، دفاتر آن‌ها مسدود خواهد شد و به جرم کمک به دشمن، به دادستانی معرفی می‌شوند.

مسؤولان امنیتی در ولایت بلخ، این کار شبکه‌های مخابراتی را توطئه‌آمیز خوانده و گفته بودند که هیچ توجیهی در این باره پذیرفته نمی‌شود.

مسؤولان امنیتی در ولایت بلخ، گفته بودند که نمایندگان شبکه‌های مخابراتی روشن، اتصالات، ام تی ان و افغان بیسیم، دلیل این کار شان را دریافت هشدار از آدرس نامعلوم خوانده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x