سخنگوی والی بلخ در واکنش به اعتراض مردمی: اوباش‌ها موتر شهرداری را آتش‌ زدند

صبح کابل
سخنگوی والی بلخ در واکنش به اعتراض مردمی: اوباش‌ها موتر شهرداری را آتش‌ زدند

مسئولان محلی در ولایت بلخ، می‌گویند که شماری از افراد استفاده‌جو، اوباش‌ها و دست‌فروشان، موتر شهرداری این ولایت را به آتش‌کشیده‌اند.

منیراحمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این رویداد صبح روز یک‌شنبه (۲۲ حمل)، در مربوطات شهر مزارشریف رخ داده است.

آقای فرهاد افزود: «دکان‌داران موتر شهرداری شهر مزار شریف را به آتش نکشیده؛ بلکه شماری از افراد استفاده‌جو، اوباش و دست‌فروش که جاده را مسدود کرده بودند و در دو سوی جاده، مصروف دست‌فروشی بودند، دست به این کار زده‌اند. فعلاً موضوع زیر بررسی است.»

سخنگوی والی بلخ تصریح کرد که تا اکنون هیچ فردی در پیوند به این رویداد بازداشت نشده؛ اما تلاش‌ها جریان دارد تا عاملان اصلی رویداد را بازداشت کنند. در این رویداد افزون بر این که موتر شهرداری آتش‌ زده شده، یک کمره‌ی این نهاد نیز تخریب شده است.

گفتنی است که در این رویداد یک کارمند شهرداری نیز زخمی شده است.

هرچند معترضانی که موتر شهرداری بلخ را به آتش‌ کشیده‌اند، تأکید می‌کنند که کارمندان شهرداری همه‌روزه مانع فعالیت‌های آن‌ها می‌شوند؛ اما سخنگوی والی بلخ  با رد این ادعا می‌گوید که چندین بار برای دست‌فروشان خبر داده شده که از جاده‌ها بیرون شوند و سرک را مسدود نکنند.

«آخرین مهلت آن‌ها اول ماه حمل بود که متاسفانه آن‌ها به قانون و نظم پایبندی نداشته و یک تعداد افراد منفعت‌طلب که منفعت آن‌ها در خطر بوده، از احساسات دست‌فروش‌ها استفاده کرده و دست به خشونت زدند.»

آقای فرهاد هم‌چنان گفت که برای دست‌فروشان، دکه‌های شهری در نظر گرفته شده است.