پدری در بلخ دخترش را کشته و چشمانش را از حدقه بیرون کشید

صبح کابل
پدری در بلخ دخترش را کشته و چشمانش را از حدقه بیرون کشید

مقام‌های محلی و امنیتی در ولایت بلخ، تأیید می‌کنند که پدری در مربوطات ولسوالی چهاربولک این ولایت، دخترش را کشته و چشمانش را از حدقه بیرون کرده است.

عادل‌شاه عادل، سخن‌گوی پولیس ولایت بلخ، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این رویداد، در شانزدهم ماه اسد در مربوطات ولسوالی چهاربولک این ولایت رخ داده است.

به گفته‌ی او، این دختر، دو سال پیش ازدواج کرده و بعدا از همسرش جدا شده و به خانه‌ی پدرش رفته بود؛ اما پس از مدتی، او با فردی به نام محمدالله آشنا شده و به خانه‌اش می‌رود.

آقای عادل می‌افزاید: «خانواده‌ی دختر از این موضوع خبر شده و به خاطر آن جرگه برگزار کرده، جرگه هم فیصله کرده که دختر دوباره به خانه‌ی شان انتقال یابد. وقتی که دختر به خانه بر می‌گردد، توسط پدرس به قتل رسیده و در همان منطقه دفن می‌شود. اما پدر دختر، ادعا کرده که دخترش توسط محمدالله به قتل رسیده است.»

او می‌گوید که در حال حاضر، پدر این دختر فرار کرده و به منطقه‌ی زیر حاکمیت گروه طالبان رفته است.

از سویی هم، ذبیح‌الله زاهد، ولسوال چهاربولک ولایت بلخ، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که به دلیل مشکلات خانوادگی، مردی در این ولسوالی، دخترش را به قتل رسانده و چشمانش را از حدقه بیرون کرده است.

به گفته‌ی او، در حال حاضر، پدر این دختر توسط جنگ‌جویان طالب بازداشت شده و از سرنوشت او خبری در دست نیست.

ولایت بلخ در شمال افغانستان، به دلیل حضور هراس‌افگنان طالب، از ولایت‌های ناامن محسوب می‌شود. آمار خشونت‌های خانوادگی نیز در این ولایت، بالا است.