برخی از محدودیت‌های گشت‌وگذار در شهر مزارشریف برداشته شد

صبح کابل
برخی از محدودیت‌های گشت‌وگذار در شهر مزارشریف برداشته شد

بر اساس فیصله‌ی کمیسیون ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در بلخ، برخی از محدودیت‌های گشت‌وگذار در شهر مزارشریف برداشته شده است.

کمیسیون ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در بلخ، شنبه شب (۲۰ ثور)، در اعلامیه‌ای، گفته است که وضع محدودیت گشت‌وگذار، سبب وارد شدن آسیب بزرگ اقتصادی به مردم شده و به همین دلیل، محدودیت‌ها در برخی موارد، برداشته می‌شود.

در اعلامیه آمده است که فیصله شده تا تمام مراکز تحصیلی و تعلیمی، کورس‌های آموزشی، پارک‌های تفریحی، هوتل‌ها، سرای‌ها، قلیان‌خانه‌ها، رستوانت‌ها، مسافرخانه‌ها، حمام‌ها و مراسمات رسمی و غیررسمی، تا پایان دوره‌ی کرونا، تعطیل بوده و حق هیچ‌گونه فعالیتی را ندارند.

بر اساس این فیصله، تنها مارکیت‌های تجارتی، مواد خوراکی، وسائل الکترونیک، بزازی، لباس، خیاطی، ادویه فروشی، کفش فروشی، صرافی، رنگ فروشی، مواد ساختمانی، چوب فروشی، قصابی، پرزه فروشی، کتاب‌فروشی و قرطاسیه باب، بنجاره فروشی، شرینی فروشی، زرگری و سلمانی، به گونه‌ی مشروط اجازه‌ی فعالیت دارند.

استفاده از ماسک و دست‌کش توسط فروشندگان و خریداران، کارگذاری دست‌شویی‌های سیار جلو مارکیت‌ها، ضدعفونی‌سازی مارکیت‌ها و دکان‌ها، حفظ فاصله‌ی اجتماعی و جلوگیری از تراکم جمعیت، از شرایطی است که دکان‌داران مکلف به تطبیق آن استند.

در اعلامیه آمده است که این طرح، تنها برای ۱۰ روز به گونه‌ی آزمایشی تطبیق خواهد شد و در صورتی که نتیجه‌ی مثبتی در پی نداشت، دوباره محدودیت تطبیق خواهد شد.

این در حالی است که با شیوع ویروس کرونا و وضع محدودیت گشت‌وگذار در شماری از شهرها، نرخ بیکاری در میان مردم به شدت افزایش یافت.

گفتنی است که تا کنون، ۳۲۴ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایت بلخ شناسایی شده که از این میان، ۱۰ نفر بهبود یافته و ۱۶ نفر دیگر جان باخته‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x