پولیس بامیان یک کرکس را به محیط زیست تحویل داد

صبح کابل
پولیس بامیان یک کرکس را به محیط زیست تحویل داد

مقام‌های امنیتی در ولایت بامیان، می‌گویند که یک کرکس که توانایی پرواز نداشت و از سوی باشندگان ولسوالی یکه‌ولنگ پیدا شده بود، از سوی پولیس به ریاست‌ محیط زیست این ولایت تحویل داده شده است.

محمدرضا یوسفی، سخنگوی پولیس بامیان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید، یک کرکس که از سوی باشندگان ولسوالی یکه‌ولنگ پیدا شده بود، روز سه‌شنبه (۷ دلو) از نزد آن‌ها گرفته شده و به ریاست محیط زیست این ولایت تحویل داده شده است.

به گفته‌ی او، این پرنده به دلیل تغییرات اقلیمی قادر به پرواز نیست و تا زمان مناسب در این ریاست نگهداری خواهد شد.

در همین حال، محمدابراهیم دادفر، رییس‌ حفاظت از محیط زیست ولایت بامیان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در حال حاضر، سه بال پرنده در این ریاست نگهداری می‌شود.

آقای دادفر افزود: «متاسفانه این ریاست امکانات لازم برای نگهداری این پرنده را ندارد؛ چون مصرف آن‌ها زیاد است و از سوی دیگر، داکتر حیوانات وجود ندارد که بداند مشکل این پرنده چیست که قادر به پرواز نیست.»

آقای دادفر، از کاهش شکار حیوانات و پرندگان نایاب در این ولایت استقبال کرده و می‌گوید که موارد اندکی از شکار حیوانات در این ولایت ثبت می‌شود و آخرین مورد در ماه حمل سال جاری ثبت شده است.

به گفته‌ی رییس محیط زیست بامیان، انواع پرندگان مانند کرکس، باز، شاهین، جغد و حیوانات نایاب به ویژه آهو و پلنگ، در ولایت بامیان زیاد شده است.