برادر بسم‌الله عادل ایماق به گروه طالبان پیوست

صبح کابل
برادر بسم‌الله عادل ایماق به گروه طالبان پیوست

شماری از اعضای شورای ولایتی غور، تأیید می‌کنند که حیات‌الله عادل، برادر بسم‌الله عادل ایماق، مدیرمسؤول پیشین رادیو صدای غور، به گروه طالبان پیوسته است.

معاون احمد، عضو شورای ولایتی غور، به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که این رویداد شب گذشته –دوشنبه، ۱۱ جوزا- رخ داده و حیات‌الله عادل، پاسگاهی که در آن مسؤولیت داشت را ترک کرده و به طالبان پیوسته است.

او افزود: «به دلیل اختلافات میان‌قومی‌ای که داشت، آسیب جدی دید و احتمالا رسیدگی که دولت کرد، برایش قناعت‌بخش نبود و به همین دلیل به جبهه‌ی مخالف که طالبان باشد، پیوسته است.»

در همین حال، عبدالظاهر فیض‌زاده، والی غور نیز، می‌گوید که حیات‌الله عادل، آمر سمت دوم پولیس غور بود و شب گذشته با هفت سرباز دیگر به طالبان پیوسته است.

آقای فیض‌زاده، می‌گوید که او یک تانک و یک رنجر پلیس را نیز با خود برده است.

این در حالی است که بسم‌الله عادل ایماق، مدیر مسؤول پیشین صدای غور، روز جمعه -۱۲ جدی- سال گذشته‌ی خورشیدی، در مربوطات شهر فیروزکوه از سوی تفنگ‌داران ناشناس کشته شد.

نزدیک به دو ماه پس از آن، گروه طالبان بر خانه‌ی گل‌محمد عادل پدر بسم‌الله عادل ایماق در منطقه‌ی تیغه‌تیمور ولایت غور حمله کردند که درنتیجه‌ی آن، سه نفر جان باخت، ۳ نفر دیگر زخمی شدند و طالبان دو نفر دیگر را با خود بردند.

هر چند این رویداد با واکنش‌های شدید نهادهای حقوق بشری روبه‌رو شد؛ اما تا اکنون فرد و یا گروهی در پیوند به این رویداد، بازداشت نشده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x