فراخوان و جمع‌آوری امضا برای آزادی زمان احمدی

صبح کابل
فراخوان و جمع‌آوری امضا برای آزادی زمان احمدی

به تازگی، فراخوانی برای رهایی محمدزمان احمدی، در صفحات اجتماعی راه‌اندازی شده است و در این فراخوان از مردم افغانستان خواسته شده که برای رهایی آقای احمدی، امضا کنند.

این فراخوان که از سوی بنیاد شهمامه راه‌اندازی شده، با صدور اعلامیه‌ای گفته است که محمدزمان احمدی، نه دین را به خطر انداخته و نه هم ایمان کسی را از بین برده است.

در اعلامیه‌ی این بنیاد آمده است: «آقای احمدی نه پول دارد، نه واسطه و نه هم کدام حزب و سازمان که از ایشان پشتیبانی کند. صدای اطفال معصوم و خانواده‌ی فقیر شان را هم کسی نمی‌شنود. به هر در و دروازه که مراجعه می‌کنند، چون لباس ژولیده بر تن دارند، کسی آن‌ها را راه نمی‌دهد و ناامید بر می‌گردند.»

بنیاد شهمامه، همچنان گفته است که با توجه به رعایت و احترام به آزادی، زمان احمدی، بی‌لزوم به زندان افتاده است. در این فراخوان که شمار زیادی آن را امضا کرده اند، از نهادهای حقوق بشری و مدنی خواسته شده که برای رهایی او دادخواهی کنند.

زمان احمدی، پس از نوشتن متنی که هرگز به نشر نرسید، به «ارتداد و اهانت به مقدسات دین اسلام» متهم شد و در دادگاهی در کابل به بیست سال حبس محکوم شد؛ هم اکنون با گذشت هفت سال از این ماجرا، عده‌‌ای که از فیس‌بوک از آن با خبر شده ‌اند؛ در جریان دو ماه اخیر، تلاش‌هایی را برای رهایی زمان احمدی روی دست گرفته اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x