رویداد ترافیکی در ایران، جان پنج مهاجر افغانستانی را گرفت

صبح کابل
رویداد ترافیکی در ایران، جان پنج مهاجر افغانستانی را گرفت

رسانه‌های ایرانی، گزارش داده اند که در نتیجه‌ی یک رویداد ترافیکی در ولایت سیستان و بلوچستان ایران، پنج مهاجر افغانستانی جان باختند.

ایران وایر، گزارش داده است که این رویداد روز دوشنبه -۱۴جدی-، در منطقه ایران‌شهر ولایت سیستان و بلوچستان ایران رخ داده است.

در این رویداد پنج تن از مهاجران افغانستان جان باخته و شماری هم زخمی شده‌اند.

این رسانه‌ی ایرانی، نوشته است که مهاجران افغانستانی از ولسوالی قادس ولایت بادغیس بودند که از ترس طالبان به ایران مهاجر شدند.

در همین حال، نور احمد، یک تن از بستگان کشته‌ها و زخمیان این رویداد به ایران وایر، گفته است که زخمیان پس از ساعت‌ها به شفاخانه‌ی شیراز منتقل شده؛ اما به دلیل مهاجربودن شان رسیدگی درستی نیز از آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

مقام‌های ایرانی نیز، گفته اند که این مهاجران پس از بهبودی باید دوباره به افغانستان برگردند و هزینه‌های درمان شان را بپردازند.

این در حالی است که چندی پیش نیز در نتیجه‌ی یک رویداد ترافیکی در ولایت یزد ایران، شش مهاجر افغانستانی جان باختند و پنج نفر دیگر زخمی شده اند.

با سقوط دولت پیشین به دست طالبان، بسیاری از شهروندان افغانستان به دلیل ترسی از این گروه دارند، کشور را ترک می‌کنند. گزارش‌ها می‌رساند که روزانه حدود پنج تا شش هزار نفر به گونه‌ی غیرقانونی وارد ایران می‌شوند.