انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در بلخ ۳ کشته و بیش از ۳۵ زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در بلخ ۳ کشته و بیش از ۳۵ زخمی به جا گذاشت

مقام‌های امنیتی، تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در مربوطات ولسوالی بلخ ولایت بلخ، ۳ نفر جان باخته اند و بیش از ۳۵ نفر دیگر به شمول غیرنظامیان زخمی شده اند.

حنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که ساعت ۰۸:۴۵ صبح امروز (سه‌شنبه، ۴ سنبله)، یک عراده موتر بمب‌گذاری‌شده‌ی نوع مازدا، در نزدیکی کلینیک حیوانی در میان خانه‌های باشندگان ولسوالی بلخ ولایت بلخ، منفجر شده است.

به گفته‌ی او، در نتیجه‌ی این رویداد، یک سرباز کوماندو جان باخته و شش سرباز دیگر، زخمی شده اند. آقای رضایی می‌افزاید، به دلیل این که هراس‌افگنان راهی برای نفوذ در پاسگاه نیروهای کوماندو نداشته اند، از راه دیگری وارد شده و به همین دلیل، بیشتر به غیرنظامیان آسیب وارد شده است.

او می‌گوید که در این رویداد، بیش از ۳۵ غیرنظامی نیز به شمول زنان و کودکان زخمی شده اند. آقای رضایی، می‌گوید که در این رویداد، آسیب فراوانی به خانه‌های مردم وارد شده است.

از سویی هم، وزارت دفاع، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در نتیجه‌ی این رویداد، یک سرباز کوماندو و ۲ غیرنظامی، جان باخته اند و ۶ سرباز کوماندو و ۱۴ غیرنظامی، زخمی شده اند.

این وزارت، افزوده است که احتمال دارد آمار زخمی‌ها و جان باختگان غیرنظامیان، افزایش یابد. بر اساس اعلامیه، در این رویداد، ده‌ها خانه‌ی مسکونی نیز تخریب شده است.

هرچند هیچ گروهی تا اکنون مسؤولیت این رویداد را به عهده نگرفته، اما منابع امنیتی، می‌گویند که این حمله، از سوی هراس‌افگنان طالب انجام شده است.