رویداد ترافیکی در شاهراه هرات-کندهار، ۵ کشته و ۲۰ زخمی برجا گذاشت

صبح کابل
رویداد ترافیکی در شاهراه هرات-کندهار، ۵ کشته و ۲۰ زخمی برجا گذاشت

مسوولان در ولایت هرات می‌گویند که در نتیجه‌ی رویداد ترافیکی در ولسوالی ادرسکن این ولایت، ۵ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی هرات، به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت ۴:۰۰ صبح روز جمعه (۲۸ قوس)، در مسیر شاهراه هرات-کندهار در ولسوالی ادرسکن این ولایت، رخ داده است.

آقای فرهاد، افزود که این حادثه به دنبال برخورد دو موتر تیز رفتار رخ داده است که در نتیجه‌ی آن، ۵ نفر جان باخته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

در همین حال، محمدرفیق شیرزی، سخن‌گوی صحت عامه‌ی هرات، به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که در نتیجه‌ی این رویداد ترافیکی، ۵ نفر جان باخته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

آقای شیرزی، گفت: «زخمیان شامل ۳ طفل ۶ زن و ۱۱ مرد بوده که ۹ زخمی وخیم شامل ۳ طفل ۳ زن و ۳ مرد به شفاخانه‌ی حوزه‌وی هرات منتقل شده و سایر زخمیان این رویداد در مرکز صحی ادرسکن تحت پوشش خدمات صحی قرار دارند.»

جان‌باختگان این رویداد نیز شامل ۳ مرد و ۲ زن می‌باشند.

 رویدادهای ترافیکی در شاهراه‌های افغانستان، اتفاق نادری نیست. همواره موترهای مسافربری، به دلیل آن چه بی‌احتیاطی رانندگان خوانده می‌شود، در بزرگ‌راه‌ها یا از جاده منحرف می‌شوند و یا با هم برخورد کرده و جان مسافران را می‌گیرند.

بی‌احتیاطی رانندگان، استفاده از مواد مخدر هنگام رانندگی، رعایت نکردن قوانین ترافیکی و سرعت زیاد، از عوامل رویدادهای ترافیکی در افغانستان به شمار می‌رود.