حمله‌ی موتربمب‌گذاری شده در غزنی ۶ کشته به جا گذاشت

صبح کابل
حمله‌ی موتربمب‌گذاری شده در غزنی ۶ کشته به جا گذاشت

مقام‌های محلی در ولایت غزنی، تأیید می‌کنند که قطعه‌ی ویژه‌ی امنیت ملی در شهر غزنی، مورد هدف موتر بمب‌گذاری شده قرار گرفته است.

نصیراحمد فقیری، رییس شورای ولایتی غزنی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که حوالی ساعت ۰۵:۰۰ صبح امروز (دوشنبه، ۲۹ ثور)، یک تانک هاموی پر از مواد منفجره در نزدیکی قطعه‌ی ویژه‌ی امنیت ملی منفجر شده است.

به گفته‌ی او، در این رویداد، ۶ نفر از نیروهای امنیت ملی جان باخته و حدود ۴۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

از سویی هم، بازمحمد همت، رییس شفاخانه‌ی ولایتی غزنی، گفته است که تا کنون، ۵ کشته و ۲۵ زخمی به این شفاخانه منتقل شده اند.

گفته می‌شود که در این رویداد، خسارات زیادی به باشندگان محل وارد شده است.

از سویی هم، حسن‌رضا یوسفی، عضو شورای ولایتی غزنی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که به دلیل بی‌توجهی نهادهای کشفی و امنیتی، موتر بمب‌گذاری شده از چندین کمربند امنیتی عبور کرده و در محوطه‌ی ثقافت که در آن جا نیروهای قطعات ویژه‌ی امنیت ملی قرار دارد، منفجر شده است.

به گفته‌ی او، بر اساس آمار ابتدایی، در این رویداد ۵ نفر جان باخته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند؛ اما تا کنون آمار نهایی مشخص نشده است.

آقای یوسفی افزود: «احتمال می‌رود که یک عراده هاموی بمب‌گذاری‌شده‌ی دیگر هم در کدام ساحه‌ی شهر وجود داشته باشد؛ به همین دلیل در شهر احضارات شدید است و شهر به روی ترافیک مسدود شده است.»

تا کنون هیچ گروهی مسؤولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.