حمله‌ی موتر بمب‌گذاری‌شده در مرکز پکتیا ۱۰ کشته به جا گذاشت

صبح کابل
حمله‌ی موتر بمب‌گذاری‌شده در مرکز پکتیا ۱۰ کشته به جا گذاشت

وزارت داخله، اعلام کرده است که در نتیجه‌ی حمله‌ی موتر بمب‌گذاری‌شده در شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا، ده ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.
طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله، در برگه‌ی تویترش نوشته است که صبح روز پنج‌شنبه (۲۵ ثور)، یک موتر بمب‌گذاری‌شده در شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا، در نزدیک محکمه‌ی نظامی و ریاست مستوفیت منفجر شده و در نتیجه‌ی آن، ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.
به گفته‌ی او، این حمله از سوی لشکر طیبه و شبکه‌ی حقانی صورت گرفته است.
آقای آرین، افزوده است که این حمله، درست در جایی صورت گرفته که عبور و مرور مردم در آن بیشتر بوده است.
او خاطر نشان کرده است که این حمله، در ادامه‌ی حملات تروریستی‌ای که در کابل و ننگرهار صورت گرفت، انجام شده است.
هرچند آقای آرین، آمار دقیق تلفات ناشی از این رویداد را مشخص نکرده؛ اما یک منبع امنیتی در ولایت پکتیا، تأیید می‌کند که در این رویداد، ۱۰ نفر به شمول غیرنظامیان جان باخته‌اند و حدود ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
با این حال، وزارت دفاع، در اعلامیه‌ای گفته است که حوالی ساعت ۰۸:۳۰ صبح امروز (پنج‌شنبه، ۲۵ ثور)، یک مهاجم انتحاری با یک موتر بمب‌گذاری‌شده، قصد داشت تا بر تعمیر حفظ تأسیات این وزارت در شهر گردیز حمله کند، اما پیش از رسیدن به هدف، از سوی نیروهای ارتش شناسایی شده و مورد هدف قرار گرفت.
این وزارت افزوده است که در نتیجه‌ی این رویداد، پنج غیرنظامی جان باخته اند و ۱۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند. در اعلامیه آمده است که در این رویداد، ۵ سرباز ارتش نیز به گونه‌ی سطحی زخمی شده‌اند.
تا کنون هیچ گروهی مسؤولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.