زلمی خلیل‌زاد از تامین صلح سراسری و پایدار در افغانستان اطمینان داد

صبح کابل
زلمی خلیل‌زاد از تامین صلح سراسری و پایدار در افغانستان اطمینان داد

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، صبح امروز دوشنبه (۱۱ سنبله) با زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا در امور صلح افغانستان دیدار کرده است.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که آقای خلیل‌زاد در این دیدار، آخرین جزئیات گفت‌وگوهای صلح را ارائه کرده و از تامین صلح سرتاسری و پایدار در افغانستان اطمینان داده است.

در اعلامیه آمده است که آقای خلیل‌زاد در جریان سفرش به کابل با تمام طرف‌ها مذاکره و گفت‌وگو خواهد کرد.

زلمی خلیل‌زاد، چاشت امروز دوشنبه (۱۱ سنبله)، در دیدار با رییس جمهور غنی نیز جزییات دور نهم گفت‌وگوهای صلح را شریک ساخته است.

دور نهم گفت‌وگوهای صلح میان زلمی خلیل‌زاد و نمایندگان طالبان، روز یک‌شنبه (۱۰ سنبله) پس از ۱۰ روز مذاکره در دوحه پایتخت قطر به پایان رسید. آقای خلیل‌زاد، روز گذشته به منظور شریک ساختن جزئیات نشست قطر با حکومت افغانستان، عازم کابل شد.

آقای خلیل‌زاد، پیش از سفر به کابل، در برگه‌ی تویتر خود نگاشت که ایالات متحده و طالبان، در آستانه‌ی توافقی قرار دارند که خشونت را کاهش داده و راه را برای افغان‌ها خواهد گشود تا برای مذاکرات در مورد یک صلح با عزت و پایدار و یک افغانستان متحد و با اقتدار که امریکا، متحدینش و هیچ کشور دیگری را تهدید نکند، با هم بنشینند.