راس ویلسن: گروه طالبان برخلاف تصور بسیاری‌ها، تغییری نکرده است

صبح کابل
راس ویلسن: گروه طالبان برخلاف تصور بسیاری‌ها، تغییری نکرده است

راس ویلسن، سفیر پیشین امریکا در افغانستان، تأکید می‌کند که طالبان برخلاف تصور بسیاری‌ها، تغییر نکرده و به نسخه‌ی اول شان برگشته اند.

آقای ویلسن به تازگی در مصاحبه با رادیو ایالتی مینه‌سوتا امریکا، گفته است انتظار می‌رفت که گروه طالبان پس از گرفتن قدرت، این‌بار معقول‌تر از گذشته عمل کند؛ اما این گروه هیچ تغییری نکرده است.

او، افزوده است که انتظار می‌رفت یک ساختار وسیع‌تری با انتقال قدرت در افغانستان ایجاد شود که طالبان نیز در آن شامل می‌شد؛ اما چنین کاری صورت نگرفت.

به گفته‌ی سفیر پیشین امریکا، طالبان در مقابله‌ی با چالش‌های موجود در افغانستان ضعیف عمل می‌کنند؛ زیرا در دوهه‌ی گذشته، تغییرات مثبتی در این کشور ایجاد شده است.

راس ویلسن، تأکید کرده است که ایالات متحده‌ی امریکا باید راهی برای حمایت از شهروندان افغانستان بیابد و به میلیون‌ها انسانی که در آرزوهای آینده‌ی بهتر استند، کمک کند.

آقای ویلسن، با اشاره وضعیت کنونی در افغانستان، گفته است که چرخ سیاست در این کشور در گردش است.

او دلیل خروج سربازان امریکایی از افغانستان را رسیدگی به نیازهایی خواند که در دنیا وجود دارد و این کشور باید به آن برسد. با این حال؛ اما گفت که در حال حاضر بزرگ‌ترین تلاش و مسؤولیت کشورش این است که به افغان‌های واجد شرایط، زمینه‌ی اقامت دایم در امریکا را فراهم کند.