نبردها در ولسوالی خوست ولایت بغلان؛ طالبان باشندگان چندین روستا را کوچ اجباری دادند

صبح کابل
نبردها در ولسوالی خوست ولایت بغلان؛ طالبان باشندگان چندین روستا را کوچ اجباری دادند

منابع محلی در ولایت بغلان، می‌گویند که طالبان باشندگان چندین دره و روستا را در ولسوالی خوست این ولایت، کوچ اجباری داده‌اند.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که درگیری میان طالبان و نیروهای مقاومت ملی از پنج روز به این طرف در قرارگاه دره‌ی سچی ولسوالی خوست ولایت بغلان ادامه دارد.

به گفته‌ی منبع، طالبان با همکاری جنگ‌جویان پاکستانی از چندین طرف بر قرارگاه سچی حمله کردند؛ اما با مقاومت شدید نیروهای مقاومت ملی، این حملات دفع شده است.

گفته می‌شود که در جریان درگیری میان دو طرف، سه جنگ‌جوی طالب کشته و دو نفر دیگر شان زخمی شده‌اند. در این درگیری‌ها به نیروهای مقاومت ملی آسیب نرسیده است.

منبع در ادامه، گفت که طالبان پس از شکست در قرارگاه سچی بار دیگر دست به آزارو اذیت باشندگان محل و غیرنظامیان زده‌اند و باشندگان شماری از روستاها را مجبور به کوچ اجباری کرده‌اند.

این منبع، گفت که طالبان حتا چوپان‌ها را مجبور کردند که با رمه‌های شان منطقه را تر کنند. تا اکنون باشندگان دره‌ی مزار روستای وغآب و دره‌ی سچی مجبور به ترک خانه‌های شان شده‌اند. در ولسوالی سچی طالبان به مردم هشدار دادند که از طرف شب، چراغ خانه‌های شان را خاموش نگهدارند.

این در حالی است که پیش از نیز، طالبان پس از هر بار شکست در برابر نیروهای مقاومت ملی دست به آزار و اذیت غیرنظامیان زده‌اند.