قمندان کفتر با افرادش به طالبان تسلیم شد

صبح کابل
قمندان کفتر با افرادش به طالبان تسلیم شد

مسوولان محلی در ولایت بغلان، تایید می‌کنند که «قمندان کفتر»، از فرماندهان محلی در این ولایت، به گروه طالبان تسلیم شده است.

فضل‌الدین مرادی، ولسوال نهرین ولایت بغلان، به روزنامه‌ی صبح کابل گفت که «قمندان کفتر»، روز پنج‌شنبه(۲۴ میزان)، پس از تصرف دره‌ی سجان (منطقه‌‌ای که قمندان کفتر در آن زندگی می‌کرد) از سوی طالبان با افرادش به این گروه، تسلیم شده است.

آقای مرادی، افزود که بیش‌تر افراد قمندان کفتر، اعضای خانواده اش که تعداد شان به ده‌ نفر می‌رسد استند و همه به طالبان تسلیم شده‌ اند.

از سویی هم، صفدر محسنی، رییس شورای ولایتی بغلان نیز به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که ساحات تحت کنترل قمندان کفتر از سوی طالبان تصرف شده است. آقای محسنی، گفت که تسلیم‌شدن قمندان کفتر به طالبان تا اکنون به گونه صددرصدی تایید نشده است.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان نیز، تایید کرده است که قمندان کفتر با افراد و مهمات شان به این گروه تسلیم شده است.

عایشه، مشهور به «قمندان کفتر»، یک فرمانده‌ی محلی در ولایت بغلان است که از چندین سال به این‌سو در برابر طالبان جنگیده است. ولسوال نهرین، می‌گوید که بانو عاشیه دست‌کم پنج‌ ماه اخیر را در بیماری به سر می‌برده است.