در عملیات نیروهای کوماندو، ۱۳ تن از زندان طالبان در ولایت هلمند آزاد شدند

صبح کابل
در عملیات نیروهای کوماندو، ۱۳ تن از زندان طالبان در ولایت هلمند آزاد شدند

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده است که در نتیجه‌ی عملیات ویژه‌ی نیروهای کوماندو، ۱۳ تن از زندان طالبان در ولایت هلمند آزاد شدند.

بر بنیاد خبرنامه‌ی وزارت دفاع، این عملیات پنج‌شنبه شب(۱۱میزان در روستای دین محمد ولسوالی نهر سراج انجام شده و در نتیجه،  ۱۳ تن از غیر نظامیانی که نزد طالبان زندانی بودند، آزاد شدند.

این وزارت گفته است که در چند ماه اخیر، ده تن از غیرنظامیان از زندان طالبان آزاد شده‌اند و عملیات آزادی سایر زندانیان از نزد طالبان نیز ادامه دارد.

این درحالی است که در چند ماه اخیر نیروهای ارتش به شمول کوماندوها و نیروهای امنیت ملی توانسته اند دها تن را در ولایت‌های مختلف از زندان طالبان آزاد کنند. چند ماه قبل نیز نیروهای ویژه‌ی کماندو در ولایت هلمند، یک زندان طالبان در این ولایت را نابود و ۳۳ زندانی را آزاد کردند.

ولایت هملند در جنوب افغانستان، مرکز اصلی گروه طالبان است. این ولایت در جریان سه سال گذشته، چندین بار تا مرز سقوط به دست هراس‌افگنان طالب پیش رفت و تنها سه ولسوالی در این ولایت به گونه‌ی کامل در دست نیروهای دولتی قرار دارد؛ اما در سایر ولسوالی‌های این ولایت، دولت تنها در مراکز ولسوالی‌ها حضور دارد و ساحات دیگر آن در کنترل افراد طالبان است.