آرای ۲۹۲۸ محل رأی‌دهی بازشماری می‌شود

صبح کابل
آرای ۲۹۲۸ محل رأی‌دهی بازشماری می‌شود

مسؤولان کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، می‌گویند که آرای دست‌کم سه هزار محلی رأی‌دهی، بازشماری خواهد شد.

محمدقاسم الیاسی، سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، روز یک‌شنبه (۲۲ جدی) به خبرنگاران گفت که آرای ۲۹۲۸ محل رأی‌دهی در بیش از ۲۰ ولایت، بازشماری می‌شود.

او افزود: «کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی و کمیسیون مستقل انتخابات، تفاهم کرده‌اند که در مورد بازشماری آرا، یک طرح سراسری تهیه کنند.»

آقای الیاسی، گفت که دست‌کم ۹۵ درصد روند بررسی شکایت‌های انتخاباتی، به پایان رسیده و تلاش‌ها جریان دارد تا متباقی آن نیز تکمیل شود.

او، همچنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت که در مورد تصامیم دفاتر ولایتی این کمیسیون، ۳۸۱ اعتراض استیناف‌خواهی در ۹ ولایت به ثبت رسیده است. به گفته‌ی او، بیشترین موارد استیناف‌خواهی، در ولایت لغمان ثبت شده است.

این در حالی است که تاکنون، روند بررسی شکایت‌ها در ولایت‌های کابل، خوست و کندهار به پایان نرسیده و هم‌چنان رسیدگی به بخشی از شکایت‌ها در ولایت هلمند نیز نهایی نشده است.

کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، تا پایان روز دوشنبه (۲۳ جدی) فرصت دارد تا تصمیم در مورد تمام شکایت‌ها را همه‌گانی کند و در صورتی‌که دسته‌های انتخاباتی قناعت نکردند، می‌توانند تا سه روز دیگر استیناف‌خواهی کنند.