ناتو در سال روان میلادی، بیش‌تر از ۳۲۰ میلیون دالر برای ارتقای ظرفیت نیروهای امنیتی مصرف می‌کند

صبح کابل
ناتو در سال روان میلادی، بیش‌تر از ۳۲۰ میلیون دالر برای ارتقای ظرفیت نیروهای امنیتی مصرف می‌کند

ستیفانو پونتیکورو، نماینده‌ی غیرنظامی ناتو در افغانستان، می‌گوید که این سازمان، در سال روان میلادی، بیش‌تر از  ۳۲۰ میلیون دالر را در راستای ارتقای ظرفیت نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، به مصرف خواهد رساند.

وزارت دفاع، روز پنج‌شنبه -۳ سرطان- در اعلامیه‌ای گفته است که بسم‌الله محمدی، سرپرست این وزارت، با ستیفانو پونتیکورو، نماینده‌ی غیرنظامی ناتو در افغنستان دیدار کرده است.

آقای محمدی، در این دیدار گفته است که حمایت جامعه‌ی جهانی به ویژه ناتو، نقش موثری در افزایش توانایی‌های محاربوی و حرفه‌ای نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان دارد.

به گفته‌ی او، نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، به طالبان اجازه نخواهند داد تا از راه جنگ و خون‌ریزی، بار دیگر رژیم نامشروع خود را بر مردم تحمیل کنند.

سرپرست وزارت دفاع، تأکید کرده است که تنها راه حل بحران موجود در افغانستان، گفت‌وگوهای صلح بوده و طالبان نیز باید به این گفتگوها تمکین کنند.

از سویی هم، سفیر غیرنظامی ناتو، گفته است که تلاش نیروهای دفاعی و امنیتی، مردم افغانستان و جامعه‌ی جهانی را امیدوار کرده که آن‌ها می‌توانند مستقلانه از کشور و مردم خود دفاع کنند.

او با اشاره به این که ناتو به کمک‌هایش به افغانستان به ویژه به نیروهای دفاعی و امنیتی پس از خروج کامل نیروها هم‌چنان ادامه می‌دهد، تأکید کرد که ناتو در سال روان میلادی، بیش‌تر از ۳۲۰ میلیون دالر را به منظور بلند بردن ظرفیت نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان به مصرف خواهد رساند.