چین چهارصد هزار دوز واکسین کرونا به افغانستان کمک می‌کند

صبح کابل
چین چهارصد هزار دوز واکسین کرونا به افغانستان کمک می‌کند

وزارت صحت، اعلام کرده است که دولت چین، چهار صد هزار دوز واکسین کرونا به افغانستان کمک می‌کند.

در اعلامیه‌ای که روز یک‌شنبه (۱۰ حوت)، از سوی وزارت صحت منتشر شده، آمده است که وانگ یو، سفیر چین در کابل، در دیدار با وحید مجروح، سرپرست این وزارت، از کمک دوصد هزار دوز دیگر واکسین کرونا به دولت افغانستان خبر داده است.

پیش از این، دولت چین گفته بود که دوصد هزار دوز واکسین کرونا به دولت افغانستان کمک خواهد کرد.

با این حال، در اعلامیه‌ی وزارت صحت آمده است که به دلیل تقاضای دولت، قرار است دولت چین دوصد هزار دوز دیگر واکسین کرونا به افغانستان کمک کند.

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت، از کمک چین قدردانی کرده و واکسین کرونا را یکی از نیازهای مهم سکتور صحت در مهار ویروس کرونا خوانده است.

پیش از این، دولت هند نیز ۵۰۰ هزار دوز واکسین کرونا به دولت افغانستان کمک کرده که روند تطبیق آن چند روز پیش آغاز شد. این مقدار واکسین به ۲۵۰ هزار نفر تزریق خواهد شد.

دولت افغانستان گفته است که در مرحله‌ی نخست؛ کارمندان صحی، نیروهای دفاعی و امنیتی و خبرنگاران واکسین کرونا دریافت خواهند کرد.

رییس‌جمهور غنی، در مراسم آغاز روند تطبیق واکسین کرونا در افغانستان، گفت که دولت تلاش خواهد کرد تا در مرحله‌ی دوم، برای ۴۰ درصد شهروندان افغانستان واکسین کرونا فراهم کند.

تا اکنون، ۵۵۷۳۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده است که از این میان، بیش از ۴۹ هزار نفر بهبود یافته‌ و ۲۴۴۴ نفر دیگر جان باخته‌ است.