آمار قربانیان ویروس کرونا به بیش از ۱۵۳۰ نفر رسید

صبح کابل
آمار قربانیان ویروس کرونا به بیش از ۱۵۳۰ نفر رسید

دولت چین، روز شنبه (۲۶ دلو) با نشر گزارش تازه‌ای اعلام کرده است که ویروس کرونا در این کشور، در بدترین مرحله‌اش قرار دارد و تا کنون، جان بیش از ۱۵۳۰ نفر را گرفته و بیش از ۶۶ هزار نفر دیگر را نیز مبتلا کرده است.

از سویی هم، گفته می‌شود، تا کنون، بیش از ۱۷۰۰ داکتر و پرستار که تلاش داشتند تا افراد مبتلا به ویروس کرونا را درمان کنند، خودشان نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

با این حال، سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرده است که علی‌رغم افزایش افراد مبتلا به این ویروس در ایالت هوبی، رقم ابتلا به این ویروس در خارج از مرزهای چین افزایش قابل توجهی نداشته است.

این سازمان، شمار مبتلایان ویروس کرونا در خارج از مرزهای چین را ۴۴۷ نفر گزارش داده است که این رقم در ۲۴ کشور جهان پراکنده استند.

بیشتر از یک ماه از شیوع ویروس کرونا در چین می‌گذرد؛ اما تا کنون هیچ راهکاری‌ جدی‌ای برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس به وجود نیامده است و با گذشت هر روز نگرانی، از شیوع این ویروس نیز گسترده‌تر می‌شود.

پس از شدت گرفتن آمار قربانیان ویروس کرونا در چین، سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرده است که برای آن نام رسمی انتخاب شده است. کووید ۱۹ (COVID 19) نامی رسمی ویروس کرونا است که روز سه‌شنبه (۲۲ دلو) از سوی سازمان جهانی صحت، بر این ویروس گذاشته شده است و اشاره‌ای به «کرونا»، «ویرس»، «بیماری» و «سال ۲۰۱۹» دارد.

به باور محققان، انتخاب یک اسم رسمی، برای بیماری ناشی از ویروس کرونا، سبب می‌شود تا از برچسب زنی و انگ‌زنی به مبتلایان این بیماری جلوگیری شود و هم‌زمان شناسایی این ویروس را ساده‌تر کند.

ویروس کرونا، برای بار اول از شهر ووهان ایالت هوبی، شیوع کرد و پس از آن، به سایر نقاط چین نیز گسترش یافت. در حال حاضر، این ویروس در بیش از ۲۴ کشور جهان شیوع کرده است.