آمار قربانیان ویروس کرونا در چین به بیش از دو هزار نفر رسید

صبح کابل
آمار قربانیان ویروس کرونا در چین به بیش از دو هزار نفر رسید

دولت چین، روز چهارشنبه (۳۰ دلو) با نشر گزارش تازه‌ای، اعلام کرده است که آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور، به ۲۰۰۴ نفر رسیده و بیش از ۷۵ هزار نفر دیگر را نیز در سراسر جهان مبتلا کرده است.

در این گزارش، آمده است که از میان ۷۵ هزار نفر که به این ویروس مبتلا شده اند، بیش از یک‌هزار نفر آن، در خارج از چین به سر می‌برند.

در همین حال، مقام‌های صحی هنگ کنگ نیز گفته اند که یک نفر دیگر به تازگی در نتیجه‌ی ویروس کرونا در این ایالت جان باخته است.

سازمان صحت چین، گفته است که بیشتر قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا، از ایالت هوبی استند؛ جایی که برای اولین بار این ویروس شیوع کرد و از آن جا به سایر شهرهای چین و کشورهای جهان گسترش یافت.

این سازمان، افزوده است که از میان ۲۰۰۴ نفری که در نتیجه‌ی این ویروس جان باخته‌اند، بیشتر این قربانیان از ایالت هوبی، مرکز شیوع این ویروس بوده اند.

مقام‌های چینی گفته‌اند که محدودیت‌های جدی‌تری بر این شهر وضع شده تا از گسترش بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

در همین حال، گفته می‌شود که به تمام ۶۰ میلیون، جمعیت این شهر، دستور داده شده است که در خانه‌های شان بمانند و تنها در شرایط اضطراری این شهروندان اجازه خارج شدن از خانه‌های شان را دارند.

بیش از یک ماه از شیوع ویروس کرونا در چین می‌گذرد؛ اما تا کنون هیچ راهکار جدی‌ای برای درمان و یا جلوگیری از آن به وجود نیامده است.

ویروس کرونا، برای بار اول از شهر ووهان ایالت هوبی، شیوع کرد و پس از آن، به سایر نقاط چین نیز گسترش یافت. در حال حاضر، این ویروس در بیش از ۲۴ کشور جهان شیوع کرده است.