مرگ‌بارترین روز در چین؛ ویروس کرونا جان ۹۷ نفر را گرفت

اکرم رسا
مرگ‌بارترین روز در چین؛ ویروس کرونا جان ۹۷ نفر را گرفت

دولت چین، روز دوشنبه (۲۱ دلو) اعلام کرد که آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور، به ۹۰۸ نفر رسیده و بیش از ۴۰ هزار نفر دیگر را در سراسر جهان، مبتلا کرده است.

گفته می‌شود که ویروس کرونا با گرفتن جان ۹۷ نفر در یک روز، مرگ‌بارترین روز را در چین ثبت کرده است. دولت چین، هم‌چنان اعلام کرده است که در حال حاضر ۱۸۷,۵۱۸ نفر زیر درمان و معاینات صحی قرار دارند.

تعطیلات سال نو چینی، روز دوشنبه (۲۱ دلو) به پایان رسید و میلیون‌ها نفر از مردم این کشور، دوباره به سر کار‌ شان بازگشتند که این موضوع، نگرانی‌ها را در مورد گسترش این ویروس کشنده افزایش داده است.

دولت چین، هم‌چنان گفته است که شرکت‌ها، کارخانه‌های بزرگ و مکتب‌ها هم‌چنان تا چند روز دیگر بسته خواهند ماند و هزارن نفر دیگر به جای رفتن به ادارت، کارهای خود را پس از این از خانه‌های شان به پیش خواهند برد.

از سویی هم سازمان صحت چین، گفته است که بیش از ۹۰ درصد از قربانیان ویروس کرونا، از شهر ووهان ایالت هوبی، جایی که اولین بار این بیماری شیوع کرده بود، می‌باشند.

در همین حال سازمان جهانی صحت، هم در پی گسترش سریع ویروس کرونا، تیمی از متخصصان خود را برای کمک به چین اعزام کرده است تا از گسترش این ویروس کشنده جلوگیری کند.

این سازمان، گفته است که آمار قربانیان ویروس کرونا، بیشتر از آمار قربانیان ویروس سارس است که در سال ۲۰۰۳ شیوع کرد و سبب مرگ ۷۷۵ نفر در ۲۴ کشور جهان شده بود.

تدروس آهانوم گبریسیوس، رئیس سازمان جهانی صحت، گفته است که با توجه به آمار قربانیان ویروس کرونا، به نظر می‌رسد که این ویروس هم‌چنان در مرزهای ایالت هوبی چین متمرکز مانده و با توجه به آمار مبتلایان جدید در چند روز گذشته، به نظر می‌رسد که شیوع این ویروس در چهار روز تا به حال ثابت مانده است.

بیش از یک‌ ماه از شیوع ویروس کرونا در چین می‌گذرد؛ اما تا کنون راهکار مشخصی برای جلوگیری و درمان این ویروس در سراسر جهان درست نشده و هم‌چنان از مردم چین قربانی می‌گیرد.