دولت چین: آمار قربانیان ویروس کرونا به بیش از ۲۰۳۰ نفر رسید

صبح کابل
دولت چین: آمار قربانیان ویروس کرونا به بیش از ۲۰۳۰ نفر رسید

گزارش تازه‌ی دولت چین، نشان می‌دهد که آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور،  به بیش از ۲۰۳۰ نفر رسیده و بیش از ۷۵ هزار نفر دیگر را مبتلا کرده است.

در این گزارش آمده است که آمار مبتلایان ویروس کرونا، در ایالت هوبی، مرکز شیوع این ویروس کاهش چشم‌گیری یافته است.
در هیمن حال سازمان صحت چین، گفته است که ۱۶ هزار نفر از مبتلایان ویروس کرونا، پس از درمان بهبود یافته اند.
پس از گسترش ویروس کرونا، در سایر کشورهای جهان، ناوقت روز چهارشنبه (۳۰ دلو) مقام‌های وزارت صحت ایران، نیز تأیید کردند که دو نفر از شهروندان این کشور به دلیل مبتلا بودن به ویروس کرونا، در شهر قم این کشور، جان باخته اند.
علی‌رضا وهاب‌زاده، روزنامه‌نگار و مشاور وزیر صحت ایران، در صحبت با خبرگزاری ایرنا گفت: «هر دو نفر که مبتلا شدن آن ها به ویروس کرونا مشخص شد، در قٌم بودند و هر دو کهولت سن داشتند.»
در همین حال، این مقام وزارت صحت ایران، گفته است که نزدیکان این دو فرد نیز به احتمال مبتلا بودن به ویروس کرونا، قرنطینه خواهند شد.
پیش از این نیز سازمان جهانی بهداشت، گفته بود که شمار مبتلایان ویروس کرونا خارج از مرزهای چین به بیش از ۴۴۷ نفر رسیده است که این رقم در بیش از ۲۴ کشور جهان پراکنده هستند.
پس از شیوع ویروس کرونا، در ایران، زنگ خطر این ویروس در افغانستان، نیز به صدا در آمد و این نگرانی را در میان شهروندان افغانستان، بیشتر کرده است. در همین حال وزرات صحت افغانستان، روز پنچ‌شنبه (۱ حوت) با نشر اعلامیه‌ای گفته بود که دومین نشست کمیته‌ی بین‌السکتوری به منظور جلوگیری از انتقال و کنترل ویروس کرونا، راه‌اندازی شده است.
در این نشست، روی چگونگی جلوگیری از شیوع و کنترل ویروس کرونا در افغانستان، تقویت تیم‌های سکریننگ در میدان‌های هوایی، مرزها و بنادر، ایجاد کمیته‌ی مشترک برای بررسی اقلام وارداتی مواد غذایی و خطرات انتقال ویروس کرونا از طریق آن، بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.
فیروزالدین فیروز، وزیر صحت، گفته است که پیش‌گیری و کنترل ویروس کرونا، یک امر ضروری است. آقای فیروز، به مسؤولان این وزارت هدایت داده است تا تیم‌های سکریننگ در میدان‌های هوایی، مرزها و بنادر، به ویژه در ولایت‌های غربی (هرات، نیمروز و فراه) را تقویت کنند.
نزدیک به دو ماه از شیوع ویروس کرونا در چین، می‌گذرد؛ اما تا به حال کدام راهکاری جدی‌ای برای جلوگیری
ویروس کرونا، به وجود نآمده است؛ اما برعکس شیوع این ویروس هر روز بیشتر از روزهای گذشته شده می‌رود و تاکنون جان افراد زیادی گرفته است.