آمار مبتلایان ویروس کرونا در چین به بیش از ۷۰ هزار نفر رسید

صبح کابل
آمار مبتلایان ویروس کرونا در چین به بیش از ۷۰ هزار نفر رسید

سازمان بهداشت چین، روز سه‌شنبه (۲۹ دلو) با نشر گزارش تازه‌ای اعلام کرد که آمار قربانیان ویروس کرونا به ۱۸۰۷ نفر رسیده و بیش از ۷۰ هزار نفر دیگر را مبتلا کرده است.

این سازمان، افزوده است که روز دوشنبه (۲۸ دلو)، ۹۸ نفر در نتیجه‌ی این ویروس جان باخته‌اند و ۱۸۰۷ نفر دیگر نیز به تازگی مبتلا شده‌اند که این آمار در مقایسه با سایر روزها، کاهش چشم‌گیری را نشان می‌دهد.

به گفته‌ی این سازمان، بیشتر قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا، از ایالت هوبی استند؛ جایی که برای اولین بار این ویروس شیوع کرد و از آن‌جا به سایر شهرهای چین و کشورهای جهان گسترش یافت.

این سازمان، افزوده است که از میان ۱۸۰۷ نفری که در نتیجه‌ی این ویروس جانه باخته‌اند، ۱۳۸۱ نفر از این قربانیان از ایالت هوبی، مرکز شیوع این ویروس بوده اند.

مقام‌های چینی گفته‌اند که محدودیت‌های جدی‌تری بر این شهر وضع شده تا از گسترش بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

در همین حال، گفته می‌شود که به تمام ۶۰ میلیون، جمعیت این شهر، دستور داده شده است که در خانه‌های شان بمانند و تنها در شرایط اضطرای این شهروندان اجازه خارج شدن از خانه‌های شان را دارند.

از سویی هم، رسانه‌های چینی گفته اند که پس از وضع محدودیت بر این شهر، تمامی کسب و کارها به جز داروخانه‌ها، هتل‌ها، دکان‌ها و مراکز درمانی تعطیل خواهند بود.

بیش از یک ماه از شیوع ویروس کرونا در چین می‌گذرد؛ اما تا کنون هیچ راهکار جدی‌ای برای درمان و یا جلوگیری از آن به وجود نیامده است.

ویروس کرونا، برای بار اول از شهر ووهان ایالت هوبی، شیوع کرد و پس از آن، به سایر نقاط چین نیز گسترش یافت. در حال حاضر، این ویروس در بیش از ۲۴ کشور جهان شیوع کرده است.