ویروس کرونا جان دو نفر را در ایران گرفت

صبح کابل
ویروس کرونا جان دو نفر را در ایران گرفت

وزارت صحت ایران، ناوقت روز چهارشنبه (۳۰ دلو) تأیید کرد که دو نفر از شهروندان این کشور، به دلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا، در شهر قم، جان باخته‌اند.

علی‌رضا وهاب‌زاده، روزنامه‌نگار و مشاور وزیر صحت ایران، ناوقت روز چهارشنبه (۳۰ دلو)  با خبرگزاری ایرنا گفت: «هر دو نفر که مبتلا شدن آن ها به ویروس کرونا مشخص شد، در قم بودند و هر دو کهولت سن داشتند.»

آقای وهاب‌زاده، می‌گوید که این دو نفر در شفاخا‌نه‌ا‌‌ی در شهر قم در گذشته اند.

در همین حال، این مقام وزارت صحت ایران، گفته است که نزدیکان این دو فرد نیز به احتمال مبتلا بودن به ویروس کرونا، قرنطینه خواهند شد.

از سویی هم، رسانه‌های ایرانی گفته اند که سر از روز پنج‌شنبه (۱ حوت) تمام دانشگاه‌ها و مکتب‌ها در شهر قم تعطیل شده اند.

با این حال، وزارت صحت چین، روز پنج‌شبنه (۱ حوت)  با نشر گزارش تاز‌ه‌ای گفته است که آمار قربانیان ویروس کرونا، در این کشور به ۲۱۴۰ نفر رسیده و بیش از ۷۵ هزار نفر دیگر را مبتلا کرده است.

این وزرات، گفته است که هر چند در این چند روز در رقم آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا، کاهش چشمگیری یافته است؛ اما با آن هم این ویروس، هر روز جان شمار زیادی را در این کشور می‌گیرد.

از سویی هم، مقام‌های چینی، گفته‌اند که محدودیت‌های جدی‌تری را در تمام شهرهای این کشور وضع کرده اند تا از گسترش بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

در همین حال، گفته می‌شود که به تمام ۶۰ میلیون، جمعیتی که در شهر هوبی استند، دستور داده شده است که در خانه‌های شان بمانند و تنها در شرایط اضطراری این شهروندان اجازه خارج شدن از خانه‌های شان را دارند.

بیش از یک ماه از شیوع ویروس کرونا در چین می‌گذرد؛ اما تا کنون هیچ راهکار جدی‌ای برای درمان و یا جلوگیری از آن به وجود نیامده است.

ویروس کرونا، برای بار اول از شهر ووهان ایالت هوبی، شیوع کرد و پس از آن، به سایر نقاط چین نیز گسترش یافت. در حال حاضر، این ویروس در بیش از ۲۴ کشور جهان شیوع کرده است.