وزیر صحت: روی واردات مواد غذایی از ایران بیشتر توجه شود

صبح کابل
وزیر صحت: روی واردات مواد غذایی از ایران بیشتر توجه شود

وزیر صحت، تأکید کرده است که به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از ایران، باید در راستای واردات مواد غذایی از این کشور به افغانستان، بیشتر توجه شود.
وزارت صحت، روز یک‌شنبه (۴ حوت) در اعلامیه‌ای گفته است که فیروزالدین فیروز، با نمایندگان وزارت‌های زراعت، اقتصاد، مبارزه با حوادث و اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، اداره‌ی نورم و استندرد و اداره‌ی هوانوردی ملکی، دیدار و در مورد واردات مواد غذایی از ایران به افغانستان، گفت‌وگو کرده است.
آقای فیروز، گفته است، با وجود این که تا کنون از شیوع ویروس کرونا توسط مواد غذایی گزارش نشده است؛ اما با آن هم باید در این زمینه بیشتر توجه شود.
وزیر صحت، هم‌چنان بر بلند بردن سطح آگاهی عامه در مورد اعراض، علایم و چگونگی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تأکید کرده است.
این در حالی است که مسؤولان وزارت صحت ایران، تأیید کرده‌اند که تاکنون، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور، به ۲۸ نفر رسیده و ۵ نفر دیگر نیز به دلیل مبتلا شدن به این ویروس، جان باخته‌اند.
پیش از این، وزارت صحت افغانستان، گفته بود که رفت‌وآمد شهروندان افغان به گونه‌ی قاچاقی به ایران، نگرانی‌ها در مورد شیوع ویروس کرونا را در افغانستان افزایش داده است.
وحیدالله مایار، سخن‌گوی وزارت صحت، روز شنبه (۳ حوت) به خبرنگاران گفت که با وجود افزایش تدابیر به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ولایت‌های غربی، رفت‌وآمد شهروندان به گونه‌ی غیرقانونی به ایران، نگران‌کننده است.
او افزود، شهروندانی که به گونه‌ی غیرقانونی به ایران رفت‌وآمد می‌کنند، درست زیر نظارت قرار نخواهند گرفت و این موضوع نگران‌کننده است.
تا کنون هیچ موردی از ویروس کرونا در افغانستان به ثبت نرسیده است؛ اما با آن هم، وزارت صحت چندین بخش ویژه را به منظور درمان و قرنطین افرادی که احتمالا به این ویروس مبتلا شده باشند، ایجاد کرده است.