کووید – ۱۹ جان بیش از ۱۱۰۰ نفر را در چین گرفت

صبح کابل
کووید – ۱۹ جان بیش از ۱۱۰۰ نفر را در چین گرفت

پس از شدت گرفتن آمار قربانیان ویروس کرونا در چین، سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرده است که برای بیماری ویروس کرونا نام رسمی انتخاب کرده است.

کووید ۱۹ (COVID 19) نامی رسمی ویروس کرونا، است که روز سه‌شنبه (۲۲ دلو) از سوی سازمان جهانی صحت، بر این ویروس گذاشته شده است که اشاره‌ای به «کرونا»، «ویرس»، «بیماری» و «سال ۲۰۱۹» دارد.

تدروس آدانوم گبریسیوس، رییس سازمان جهانی صحت، روز سه‌شنبه (۲۲ دلو) در ژنیو سویس، به خبرنگاران گفته است که جهان باید راهکار جدی‌ای را برای مقابله با این بیماری جدید، روی دست گیرد تا از شیوع بیشتر آن جلوگیری شود.

در همین حال، سازمان صحت چین، روز چهارشنبه (۲۳ دلو) با نشر گزارش تازه‌ای گفته است که رقم قربانیان کووید-۱۹ به بیش از ۱۱۰۰ نفر رسیده و بیش از ۴۴ هزار نفر دیگر را مبتلا کرده است.

از سویی هم، محققان می‌گویند که انتخاب یک اسم رسمی، برای بیماری ناشی از ویروس کرونا، سبب می‌شود تا از برچسب زنی و انگ‌زنی به مبتلایان این بیماری جلوگیری شود و هم‌زمان شناسایی این ویروس را ساده‌تر کند.

نام کووید‌-۱۹ خلاصه شده‌ای از کرونا Corona، ویروس Virus ، بیماری Disease و عدد ۱۹ است که به سال ۲۰۱۹ – زمان شناسایی و شیوع آن ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ – اشاره دارد.

این در حالی است که روز دوشنبه (۲۱ دلو) با جان باختن ۱۰۳ نفر در چین، مر‌گ‌بارترین روز از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسید.