آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۷۰ نفر رسید

صبح کابل
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۷۰ نفر رسید

وزارت صحت، اعلام کرده است که آمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، به ۱۷۰ نفر رسیده است. وحیدالله مایار، سخن‌گوی این وزارت، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵ مورد جدید ویروس کرونا در ولایت هرات، ثبت شده است.
به گفته‌ی او، با ثبت ۲۵ مورد جدید، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ولایت هرات به ۱۳۱ نفر و در سراسر افغانستان به شمول ۴ سرباز خارجی، به ۱۷۰ نفر رسیده است.
وزارت صحت، هم‌چنان گفته است که تا کنون چهار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، جان باخته‌اند و پنج نفر دیگر نیز بهبود یافته و به خانه‌های شان منتقل شده‌اند.
بیش از یک ماه می‌شود که ویروس کرونا در افغانستان، شیوع کرده است. وزارت صحت، هفته‌ی پیش اعلام کرده بود که این ویروس در کشور، وارد مرحله‌ی گردش اجتماعی شده است.
حکومت افغانستان سه روز پیش، به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا، تصمیم گرفت که شهر کابل به قرنطین برود و تمام ادارات دولتی به ‌استثنای اداره‌هایی که در امر مشترک مبارزه علیه این ویروس تأثیرگذار استند، برای سه هفته تعطیل شوند. هم‌چنان در شهرهای هرات، زرنج، غزنی و فراه نیز محدودیت گشت‌وگذار وضع شده است.