شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۶۴۰۲ نفر رسید

صبح کابل
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۶۴۰۲ نفر رسید

وزارت صحت، اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴۹ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان،  شناسایی شده است.

وحید مجروح، معاون وزارت صحت، روز شنبه (۲۷ ثور)، در یک نشست خبری گفت که در یک شبانه روز گذشته، ۱۲۶ نفر در کابل، ۵۶ نفر در پکتیا، ۳۷ نفر در ننگرهار، ۳۱ نفر در بلخ، ۲۹ نفر در هرات، ۱۱ نفر در بغلان، ۱۰ نفر در کندهار، ۱۰ نفر در لوگر، ۸ نفر در سرپل، ۸ نفر در لغمان و ۷ نفر در تخار، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

او افزود که ۵ نفر در جوزجان، ۵ نفر در بادغیس، ۳ نفر در کندز، ۱ نفر در پنجشیر، ۱ نفر در بامیان و ۱ نفر در میدان‌وردک نیز، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گفته‌ی آقای مجروح، با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۶۴۰۲ نفر رسیده است.

او هم‌چنان افزود که با مرگ ۱۶ نفر در جریان ۲۴ ساعت گذشته، شمار فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در افغانستان به ۱۶۸ نفر رسیده است.

آقای مجروح گفت که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳ نفر بهبود یافته اند که با این حساب، شمار بهبودیافتگان به ۷۷۸ نفر رسیده است.

معاون وزارت صحت، گفت که افراد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان، پراکنده نه، بلکه به شکل کتله‌ای اند.

او تصریح کرد: «اعضای خانواده‌ها و دفاتر، بیشتر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند؛ به گونه‌ی مثال، یک نفر که در دفتر کار می‌کرده به کرونا مبتلا شده و این فرد سبب شده تا ویروس کرونا به اعضای خانواده‌اش هم منتقل شود.»

آقای مجروح، از مردم افغانستان خواست تا ویروس کرونا را جدی گرفته و برای جلوگیری از گسترش آن، در خانه‌های شان بمانند و سفارش‌های صحی را تطبیق کنند.

معاون وزارت صحت، هشدار داد که اگر مردم فاصله‌ی اجتماعی، پوشیدن ماسک و شستن دست‌ها را رعایت نکنند، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به شدت افزایش خواهد یافت.