روند توزیع زمین‌های رهایشی برای آموزگاران در دایکندی آغاز شد

صبح کابل
روند توزیع زمین‌های رهایشی برای آموزگاران در دایکندی آغاز شد

وزارت معارف، اعلام کرده است که روند توزیع زمین‌های رهایشی برای آموزگاران در مرکز ولایت دایکندی آغاز شده است.

در اعلامیه‌ای که روز دوشنبه (۱ جدی)، از سوی وزارت معارف منتشر شده، به نقل از محمدضیا همدرد، والی دایکندی، آمده است که آغاز توزیع زمین شهرک رهایشی آموزگاران، گام مثبتی در راستای حل مشکل بی‌سرپناهی آن‌ها است.

به گفته‌ی او، با وجود چالش‌های زیادی که آموزگاران در سراسر افغانستان دارند، در راستای تدریس دانش‌آموزان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

از سویی هم، شریفه اکبری، سرپرست ریاست معارف ولایت دایکندی، گفته است که زمین این شهرک رهایشی برای آموزگاران مرکز ولایت بر اساس سابقه‌ی کاری توزیع می‌شود.

او افزوده است، ۳۱ آموزگار که بیشترین تجربه‌ی کاری را دارند، بدون قرعه‌کشی مستحق زمین شناخته شده اند و برای ۶۴ آموزگار دیگر به اساس قرعه‌کشی زمین توزیع می‌شود.

گفتنی است که پیش از این نیز، زمین‌های رهایشی برای آموزگاران توزیع می‌شد؛ اما به گفته‌ی میرویس بلخی، سرپرست پیشین وزارت معارف، به دلیل عدم توجه به مکان‌یابی درست جغرافیایی، این روند توقف یافت.

بر اساس آخرین آماری که در سال ۲۰۱۹ از سوی وزارت معارف منتشر شده بود، ۲۲۲ هزار آموزگار در سراسر افغانستان مشغول تدریس دانش‌آموزان استند. کم‌ترین حقوق ماهیانه‌ی این آموزگاران، از شش هزار تا دوازده هزار افغانی است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x