حمله‌ی طالبان در دایکندی؛ ۱۱ نفر از نیروهای امنیتی جان باختند

محمد گوهری
حمله‌ی طالبان در دایکندی؛ ۱۱ نفر از نیروهای امنیتی جان باختند

در نتیجه‌ی حمله‌ی هراس‌افگنان طالب بر پاسگاه‌های امنیتی در مربوطات ولسوالی‌های پاتو و کجران ولایت دایکندی، ۱۱ نفر از نیروهای امنیتی جان باخته‌اند.

سید انور رحمتی، والی دایکندی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که هراس‌افگنان طالب حوالی ساعت ۱:۳۰ بامداد روز جمعه (۱۱ اسد)، بر پاسگاه‌های امنیتی در منطقه‌ی بند زیارت ولسوالی پاتو حمله کردند.

او می‌افزاید که در این حمله، ۱۰ نفر از نیروهای امنیتی جان باخته‌اند و ۱۱ نفر دیگر این نیروها زخمی شده‌اند.

آقای رحمتی می‌گوید که درگیری میان نیروهای امنیتی و هراس‌افگنان طالب تا حوالی ساعت ۱۱ قبل از ظهر روز جمعه ادامه داشت و در جریان آن، به افراد طالبان هم تلفات سنگینی وارد شده که آمار دقیق آن تا هنوز مشخص نشده است.

والی دایکندی همچنان می‌گوید که هراس‌افگنان طالب، هم‌زمان با حمله بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی پاتو، بر پاسگاه‌های بازار مشترک ولسوالی کجران نیز حمله کرده بودند.

او علاوه کرد که در جریان درگیری در ولسوالی کجران، یک نفر از نیروهای امنیتی جان باخته و دو نفر دیگر هم زخم برداشته‌اند.

ولایت دایکندی در مرکز افغانستان، از جمله ولایت‌های امن افغانستان محسوب می‌شود؛ اما در این اواخر ولسوالی‌های کجران و پاتوی این ولایت شاهد ناامنی‌های فراوانی بوده است.

در جریان چند ماه گذشته، هراس‌افگنان طالب بارها بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی‌های کجران و پاتوی این ولایت حمله کرده و تلفاتی به نیروهای امنیتی وارد شده است.