یک کندک و پنج تولی ارتش در ولایت دایکندی ایجاد می‌شود

صبح کابل
یک کندک و پنج تولی ارتش در ولایت دایکندی ایجاد می‌شود

فرمانده‌ی قول اردوی ۲۰۵ ارتش، از ایجاد یک کندک و پنج تولی ارتش با تجهیزات کامل نظامی در ولایت دایکندی خبر داده است.

دفتر مطبوعاتی والی دایکندی، روز دوشنبه (۱۲ جوزا)، در اعلامیه‌ای گفته است که میراسدالله کوهستانی، فرمانده‌ی قول اردوی ۲۰۵ اتل، در رأس هیأت نظامی به این ولایت سفر کرده و با مقام‌های محلی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

محمدضیا همدرد، والی دایکندی، در این دیدار گفته است که ولسوالی‌های کجران، پاتو، ناوه‌میش، سنگ‌تخت و بندر و برخی نقاط دیگر در این ولایت، عملا زیر تهدید هراس‌افگنان طالب قرار دارد.

او افزوده است: «تاکنون، نیروهای امنیتی با آن که تعدادشان اندک است، با طالبان جنگیده اند؛ اما امیدواری ما از فرمانده‌ی قول اردو این است که منظوری تشکیل کندک ارتش و تولی را با تجهیزات و اکمالات مورد نیاز برای دایکندی اجرا کند.»

از سویی هم، فرمانده‌ی قول اردوی ۲۰۵ اتل، گفته است که به زودی، یک کندک ارتش و پنج تولی (یک تولی ثقیله و چهار تولی منطقوی) در ولایت دایکندی ایجاد می‌شود.

ولایت دایکندی در مرکز افغانستان، از جمله ولایت‌های امن محسوب می‌شود؛ اما در این اواخر، ولسوالی‌های کجران و پاتوی آن، شاهد ناامنی‌های فراوانی بوده است.

در جریان چند ماه گذشته، هراس‌افگنان طالب بارها بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی‌های کجران و پاتوی این ولایت، حمله کرده‌اند و در جریان آن، به نیروهای امنیتی نیز تلفاتی وارد شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x