ولسوالی دشت‌ارچی کندز از وجود طالبان پاک‌سازی شد

صبح کابل
ولسوالی دشت‌ارچی کندز از وجود طالبان پاک‌سازی شد

مسؤولان در ولایت کندز، می‌گویند که ولسوالی دشت‌ارچی این ولایت، از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی شده است.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که ولسوالی دشت‌ارچی، حوالی ساعت ۰۱:۳۰ جمعه شب (۱۹ میزان)، از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی شده است.

او می‌افزاید که شبکه‌های مخابراتی در ولسوالی دشت‌ارچی به درستی کار نمی‌کند و به همین دلیل جزئیات نهایی از آمار تلفات هراس‌افگنان طالب به دست نیامده؛ اما بر اساس آمار ابتدایی، شش هراس‌افگن طالب کشته شده‌اند و چهار نفر از اعضای دیگر این گروه زخم برداشته‌اند.

آقای مرادی علاوه کرد که امکان افزایش تلفات هراس‌افگنان طالب وجود دارد و جزئیات بیشتر بعدا ارایه خواهد شد.

سخنگوی والی کندز همچنان گفت که نیروهای دفاعی و امنیتی، در ساحات ناامن ولسوالی دشت‌ارچی حضور دارند و به زودی عملیاتی را به منظور پاک‌سازی کامل اطراف این ولسوالی از وجود طالبان راه‌اندازی خواهند کرد.

ولسوالی دشت‌ارچی ولایت کندز که مدتی از سوی هراس‌افگنان طالب مورد حمله قرار گرفته بود، در شانزدهم سنبله‌ی سال جاری به دست افراد این گروه سقوط کرد.

ولسوالی دشت‌ارچی، از پایگاه‌های مهم هراس‌افگنان طالب در ولایت کندز به شمار می‌رفت و تاکنون، چندین بار به دست طالبان سقوط کرده است.

ولایت کندز در شمال-شرق افغانستان، از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. طالبان در آن حضور گسترده دارند و هرازگاهی دست به تحرکات علیه نیروهای دولتی می‌زنند. هم‌اکنون چندین ولسوالی این ولایت در کنترل طالبان‌ است و شمار دیگری نیز در تهدیدات بسیار بالا قرار دارد.

پیش از این، تنها در دوره‌ی حکومت وحدت ملی دو بار مرکز ولایت کندز به دست هراس‌افگنان طالب سقوط کرده است.