کار ۱۵ پروژه‌ی انکشافی در غرب کابل افتتاح شد

صبح کابل
کار ۱۵ پروژه‌ی انکشافی در غرب کابل افتتاح شد

معاون دوم ریاست‌جمهوری، کار ۱۵ پروژه‌ی انکشافی را به ارزش بیش از یک میلیارد افغانی به عنوان بخشی از طرح بهسازی دشت برچی، افتتاح کرد.

سرور دانش، امروز پنج‌شنبه (۳ اسد)، در مراسم افتتاح این پروژه‌ها، گفت که به دلیل محرومیت‌های متوالی و بی توجهی‌هایی که در جریان سال‌های گذشته مردم برچی با آن روبرو بوده‌اند، تطبیق این طرح‌ها تنها می‌تواند بخشی از آن مشکلات را پاسخ‌گو باشد.

او افزود که در کابل مناطق دیگری نیز مانند دشت برچی در محرومیت بسر می‌برند و غیرپلانی بودن این ساحات، سبب شده که این مناطق از خدمات شهری به دور بماند. او تاکید کرد: «نباید غیرپلانی بودن این ساحات، سبب شود که همچنان در محرومیت باقی بمانند.»

آقای دانش، گفت که تطبیق پروژه‌های بهسازی به نفع عموم مردم است و حمایت عمومی را لازم دارد. او علاوه کرد که اگر کسی به صورت موردی با کدام موضوع حقوقی روبرو است، باید از مجاری قانونی دنبال کند و نباید این موضوع شخصی سبب ضرر برای بهسازی و خدمات رسانی برای عموم باشندگان آن ساحه شود.

او با بیان این که افتتاح این پروژه‌ها، هیچ ربطی به مسایل انتخابات و کمپاین انتخاباتی ندارد، گفت: «امروز هرگونه فعالیت حکومت حمل بر کمپاین می‌شود، در حالی که حکومت وظیفه خود را انجام می‌دهد.»

اعمار ادامه‌ی جاده‌ دشت برچی به طرف جاده‌ی کابل-کندهار با طول بیش از سه کیلومتر، سرک چهل متره‌ی عرفانی به طرف کمپنی با طول بیش از دو کیلومتر، کار ساختمانی بیش از ۱۲ کیلومتر سرک‌های فرعی دشت برچی و شماری از پروژه‌های دیگر که بیش از یک میلیارد افغانی هزینه‌ی آن تخمین زده شده است، بخشی از طرح بهسازی دشت برچی است که امروز توسط معاون دوم ریاست‌جمهوری افتتاح شد.