اعلام حمایت هزاران باشنده‌ی ولایت بلخ از تیم انتخاباتی«دولت‌ساز»

سید مهدی حسینی
اعلام حمایت هزاران باشنده‌ی ولایت بلخ از تیم انتخاباتی«دولت‌ساز»

هزاران نفر از باشندگان ولایت بلخ در یک همایش بزرگ، حمایت ‌شان را از تیم انتخاباتی «دولت‌ساز» به ریاست محمد اشرف‌غنی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو، اعلام کردند.

این همایش مردمی روز جمعه( ۲۲ سنبله) با حضور محمدیوسف غضنفر، معاون تیم انتخاباتی دولت‌ساز و شمار زیادی از اعضای مجلس نمایندگان در شهر مزار شریف برگزار شده بود. در این همایش، محمدیوسف غضنفر، از مردم خواست که با قوت در انتخابات شرکت کرده و به زعیم آینده‌ ی‌شان رأی دهند.

معاون تیم انتخاباتی دولت‌ساز گفت که حکومت در راستای حمایت از جوانان افغان از هیچ گونه سعی و تلاشی را دریغ نکرده و نمی‌کند و از همین رو، طی پنج سال گذشته، اکثریت ادارات و کابینه‌ی افغانستان جوان‌محور شده است. او، از جوانان ولایت بلخ خواست که کمر تیم انتخاباتی دولت‌ساز را بسته نموده تا فرصت بیشتری برای حمایت از جوانان به دست آید.

آقای غضنفر همچنان علاوه کرد که رییس‌جمهور غنی از یک‌سو مرد اقتصاد است؛ زیرا او در پنج سال گذشته توانست که بزرگ‌ترین پروژه‌های اقتصادی را در اکثر نقاط افغانستان تطبیق کند و از سوی دیگر، او مرد سیاست است و با قدرت مردمی توانست که گفت‌وگوهای صلح با طالبان را درست مدیریت نماید.

در همین حال، سیدظاهر مسرور، نماینده‌ی مردم بلخ در مجلس نمایندگان، انتخابات ریاست‌جمهوری را فرصتی برای تصمیم‌گیری مردم دانسته و تأکید کرد، هیچ‌فرد یا گروهی نمی‌تواند که در انتخابات ریاست‌جمهوری ادعای مالکیت و حاکمیت بر آرای مردم را داشته باشد.

این عضو مجلس نمایندگان به صراحت گفت: «دیگر گذشت آن زمانی ‌که بعضی‌ها خود را بانک رأی معرفی می‌کردند و معتقد بودند که ملت و رأی مردم در جیب‌های ‌شان قرار دارد.»

آقای مسرور، خاطرنشان نمود، آن عده از رهبرانی که خود را بانک‌های رأی معرفی کرده بودند، اکنون دچار ورشکست شده و با بحران تصمیم‌گیری مواجه شده ‌اند و این رهبران دیگر نمی‌توانند با آرای مردم معامله کنند.

انتخابات ریاست‌جمهوری، قرار است تا کمتر از دو هفته‌ی دیگر در سراسر افغانستان برگزار شود. در طول بیشتر از یک‌ونیم ماه گذشته، تیم انتخاباتی دولت‌ساز توانست که با راه‌اندازی کارزارهای انتخاباتی گسترده، برنامه‌های خود را به مردم افغانستان اعلام کند.