اعتراضات در بدخشان ۳ کشته و دست‌کم ۳۰ زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
اعتراضات در بدخشان ۳ کشته و دست‌کم ۳۰ زخمی به جا گذاشت

اعتراض باشندگان مرکز ولایت بدخشان به نبود برق، آب و امنیت، به خشونت کشیده شد.

محبوب‌الرحمان طلعت، عضو شورای ولایتی بدخشان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این اعتراضات، صبح روز سه‌شنبه -۱۸ جوزا- ابتدا به گونه‌ی مسالمت‌آمیز آغاز شد و پس از ساعتی به دنبال درگیری با محافظان والی، به خشونت کشیده شد.

به گفته‌ی او، در نتیجه‌ی به خشونت کشیدن شدن این اعتراض، چندین معترض کشته و زخمی شدند. او افزود که بیش‌تر معترضان، در نتیجه‌ی پرتاب سنگ و خشت زخم برداشته اند.

در همین حال، احمدبشیر صمیم، رییس شورای ولایتی بدخشان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید، پس از آن که معترضان می‌خواستد به سوی مقام ولایت هجوم ببرند، با تیراندازی محافظان والی روبه‌رو شدند که سه معترض کشته و نزدیک به ۳۰ معترض دیگر زخم برداشته اند.

با این حال، نیک‌محمد نظری، سخن‌گوی والی بدخشان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که شماری از باشندگان خشم‌گین شهر فیض‌آباد، به دروازه‌ی مقام ولایت هجوم بردند و بدون این که خواست شان معلوم باشد، به تجهیزات نظامی و نیروهای امنیتی با سنگ و چوب حمله و شماری از نیروهای امنیتی را زخمی کردند.

آقای نظری می‌افزاید که معترضان، شماری از شعبات ولایت به شمول شعبه‌ی عرایض را که در بیرون از ساختمان قرار داشت، به آتش کشیدند و بیش از دو هزار عریضه‌ی باشندگان بدخشان آتش گرفته است.

سخن‌‎گوی والی، می‌گوید که شلیک به سوی معترضان، با امر مستقیم والی صورت نگرفته و بیش‌تر معترضان، در نتیجه‌ی پرتاب خشت و سنگ از سوی یک‌دیگر زخمی شده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x