حمله‌ی طالبان بر چهار رادیوی محلی در کندهار؛ شش کارمند رسانه‌ای بازداشت شدند

صبح کابل
حمله‌ی طالبان بر چهار رادیوی محلی در کندهار؛ شش کارمند رسانه‌ای بازداشت شدند

هم‌زمان با افزایش مخالفت‌های طالبان با رسانه‌ها، مرکز خبرنگاران افغانستان، اعلام کرده که شش کارمند چهار رادیوی محلی در ولایت کندهار از سوی استخبارات این گروه بازداشت شده‌اند.

این مرکز در تویتی، گفته است که استخبارات طالبان روز دوشنبه -۸ حمل-، به رادیو‌های ملت ژغ، زما، تبسم و سانگه حمله کرده و شش تن از کارمندان این رسانه‌ها را نیز با خوده برده‌اند.

مرکز خبرنگاران افغانستان، گفته است که طالبان این افراد را به دلیل سرپیچی از دستورات این گروه مبنی بر منع نشر موسیقی بازداشت کرده‌اند.

بر اساس معلومات این مرکز، تنها در دو روز گذشته، هفت کارمند رسانه‌ای در ولایت کندهار بازداشت شده اند.

پیش‌تر این گروه میرویس اتل، مدیر خبر رادیو «زما» در کندهار را بازداشت کرده بودند که تا هنوز آزاد نشده است.

این در حالی است که در روزهای اخیر طالبان محدودیت‌های شدیدی را بر رسانه‌ها در کشور وضع کرده است. در تازه‌ترین مورد، روز گذشته این گروه، نشرات تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی، پشتو و اوزبیکی و صدای امریکا را در افغانستان مسدود کرده‌اند.

بخش مطبوعاتی بی‌بی‌سی، تأیید کرده است که سرویس‌های فارسی، پشتو و اوزبیکی این شبکه‌ی خبری در افغانستان متوقف شده است؛ زیرا طالبان به شرکای این تلویزیون دستور داده که کانال‌های بین‌المللی را نشر و پخش نکنند.

 هم‌چنان طالبان نشرات تلویزیونی صدای امریکا در افغانستان که از طریق شبکه‌های تلویزیونی طلوع، طلوع‌نیوز و لمر و پیش از آن برای بیش از دهه از طریق تلویزیون میلی افغانستان نشر می‌شد را مسدود کرده‌اند.