فعالیت سازمان داکتران بدون مرز در شفاخانه‌ی دشت‌برچی به حالت تعلیق درآمد

صبح کابل
فعالیت سازمان داکتران بدون مرز در شفاخانه‌ی دشت‌برچی به حالت تعلیق درآمد

به دنبال حمله‌ی تروریستی بر شفاخانه‌ی صد بستر دشت‌برچی کابل، سازمان داکتران بدون مرز، اعلام کرده است که فعالیت‌های صحی خود را در این شفاخانه، به حالت تعلیق درآورده است.

سازمان داکتران بدون مرز، روز چهارشنبه (۲۴ ثور) در اعلامیه‌ای گفته است که در حال حاضر، فعالیت‌های صحی در شفاخانه‌ی صد بستر دشت‌برچی، به حالت تعلیق در آمده، اما مسدود نشده است.

در اعلامیه آمده است که کادر صحی سازمان داکتران بدون مرز، با وجود چالش‌های فراوان، تمام تلاش خود را کرده تا برای بیماران، زخمی‌ها و سایر آسیب‌دیدگان این رویداد تروریستی، زمینه‌ی درمان را فراهم کند.

بر اساس اعلامیه، هنگام درگیری در شفاخانه‌ی صد بستر دشت‌برچی، یک نوزاد به دنیا آمده و در حال حاضر، وضعیت صحی او و مادرش خوب است.

این در حالی است که حوالی ساعت ۱۰:۰۰ پیش از چاشت روز سه‌شنبه (۲۳ ثور)، چهار مهاجم انتحاری، وارد شفاخانه‌ی ۱۰۰ بستر واقع در ایستگاه تانک تیل در مربوطات حوزه‌ی سیزدهم امنیتی شهر کابل شده و به تیراندازی در برابر غیرنظامیان پرداختند. پس از حدود چهار و نیم ساعت، مهاجمان انتحاری توسط نیروهای پولیس از پا در آمدند.

این رویداد، بیشتر از مادران و کودکان قربانی گرفت و در آن، ۲۵ نفر به شمول دو نوزاد جان باختند و حدود ۲۰ نفر زخمی شدند.

تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت این رویداد را به عهده نگرفته است. گروه طالبان نیز دست داشتن در این رویداد را رد کرده است.