گروه طالبان: در مورد روند صلح با مردم افغانستان مشوره خواهد شد

صبح کابل
گروه طالبان: در مورد روند صلح با مردم افغانستان مشوره خواهد شد

محمدنعیم وردک، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، گفته است که در مورد روند صلح، با مردم افغانستان مشوره خواهد شد.

آقای وردک، روز شنبه (۲۶ میزان)، در رشته تویتی نوشت که شیخ شهاب‌الدین دلاور، مسوول ارتباطات دفتر سیاسی طالبان با افغان‌ها، از طریق نشست ویدیویی با عبدالستار سیرت، زرغون شاه شینواری و انجنیر احمد شاه، گفت‌وگو کرده است.

او افزوده است: «این افراد، بر حل مسالمت‌آمیز مساله‌ی افغانستان در روشنایی توافق‌نامه‌ی دوحه تاکید کردند و گفتند که مردم افغانستان برای به دست آوردن استقلال کشور، قربانی‌های زیادی داده اند. این افراد، هم‌چنان تاکید کردند که افغان‌ها باید مشکلات خود را بدون تاخیر و با استفاده فرصت پیش‌آمده، حل کنند.»

سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان، افزوده است؛ شیخ دلاور، اطمینان داده که مشوره‌های این گروه در مورد روند صلح، با افغان‌ها در داخل و خارج از کشور، ادامه خواهد یافت.

گروه طالبان، در حالی از مشوره در مورد روند صلح با مردم افغانستان خبر می‌دهد که تا اکنون، بارها متهم به نقض حقوق بشری افراد و کشتار غیرنظامیان شده است.

در جریان بیش از یک ماه که از آغاز گفت‌وگوهای صلح در قطر می‌گذرد، با وجود درخواست‌های پی‌هم کشورها و سازمان‌های خارجی، گروه طالبان تا اکنون با کاهش خشونت و برقراری صلح، موافقت نکرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x