دونالد ترامپ: حمله بر طالبان ادامه خواهد یافت

صبح کابل
دونالد ترامپ: حمله بر طالبان ادامه خواهد یافت

رییس‌جمهور ایالات متحده گفته است که در روزهای اخیر، نیروهای امریکایی هراس‌افگنان طالب را چنان تحت فشارهای نظامی قرار داده که در نوع خود تا کنون سابقه نداشته است.

دونالد ترامپ، روز چهارشنبه (۲۰ سنبله)، در مراسم گرامی‌داشت از هجدهمین سالروز حادثه‌ی یازدهم سپتامبر، گروه طالبان را بار دیگر نشانه گرفت و اعلام کرد که فشارهای نظامی بیشتری بر علیه این گروه اعمال خواهد شد. رییس‌جمهور ایالات متحده تاکید کرد که ظرف چهار روز گذشته، گروه طالبان به شدت مورد حمله قرار گرفتند که تاکنون سابقه نداشته است.

دونالد ترامپ به گروه طالبان همچنان هشدار داد که اگر بار دیگر قصد حمله به امریکا را داشته باشند، با چنان قوت مورد حمله قرار خواهند گرفت که شبیه آن را هرگز ندیده باشند.

او افزود:«اگر به هر دلیلی، آن‌ها (طالبان) دوباره به کشور ما بیایند، ما هر جایی که باشند، به دنبال شان رفته و از قدرتی استفاده خواهیم کرد که هرگز شبیه آن را ندیده‌اند و من حتا از نیروی هسته‌ی هم صحبت نمی‌کنم.»

رییس‌جمهور ایالات متحده، در حالی به گروه طالبان هشدار می‌دهد که یک سرباز امریکایی در پی حمله گروه طالبان در کابل کشته شد و به دنبال کشته شدن این سرباز، ترامپ گفت‌وگوهای صلح با طالبان را متوقف کرد. پس از این اقدام، اعضای دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر از رییس‌جمهور ایالات متحده خواستار وضاحت شدند.