عبدالله عبدالله خود را پیروز انتخابات اعلام کرد

صبح کابل
عبدالله عبدالله خود را پیروز انتخابات اعلام کرد

عبدالله عبدالله، رهبر تکت انتخابا‌تی ثبات و همگرایی در واکنش به اعلام نتیجه‌ی نهایی انتخابات گفت که نتیجه‌ی اعلام شده برآمده از تقلب بوده و کمیسیون‌های انتخاباتی خیانت ملی را مرتکب شده اند.

آقای عبدالله که شام روز سه‌شنبه(۲۹ دلو) در میان هواداران خود صحبت می‌کرد، گفت که نتیجه‌ی انتخابات را نمی‌پذیرد و یک حکومت همه‌شمول را تشکیل خواهد داد.

او افزود:« همه‌ی مردم آگاه استند که ۳۰۰ هزار رأی، آرای مشکوک و خارج از وقت استفاده شده بود، غیر بایومتریک بود، تصامیمِ که گرفته شد، کاملا در مغایرت با قانون بود و هیچ مبنای قانونی نداشت و ندارد. بر همین اساس، نتیجه‌ی که امروز اعلام کردند،  نتیجه دزدی انتخابات، کودتا بر مردم سالاری و  خیانت به اراده‌ی مردم بود. این نتیجه‌ را از اساس و ریشه غیرقانونی می‌دانیم.»

آقای عبدالله افزود، آن‌های که در کمیسیون‌های انتخاباتی در بدل پول، تطمیع یا هر شرایط دیگر، به این پروسه‌ی ملی خیانت کرده اند، خیانت ملی را مرتکب شدند و فراموش مردم افغانستان نخواهد شد.

عبدالله عبدالله از مردم خواست که در برابر تقلب ایستادگی کنند و نگذارند که اراده‌ی شان برای تحقق مردم سالاری در افغانستان خدشه‌دار شود.« همانطور که امروز ما این نتیجه‌ی تقلبی را نپذیرفتیم، شما هم نپذیرید.»

آقای عبدالله تأکید کرد که تیم ثبات و همگرایی پیروز انتخابات ریاست جمهوری است. او در این نشست اعلام کرد که یک حکومت همه‌شمول «حکومت موازی» را تشکیل خواهد کرد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که کمیسیون مستقل انتخابات پس از چاشت امروز سه‌شنبه(۲۹دلو) نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست جمهوری را پس از چهارنیم ماه تأخیر اعلام کرد که بر اساس آن محمد اشرف غنی،  با بدست آوردن ۵۰٫۶۴درصد آرا برنده‌ی انتخابات ریاست جمهوری شد.