عبدالله عبدالله خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در مورد افغانستان شد

صبح کابل
عبدالله عبدالله خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در مورد افغانستان شد

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد افغانستان شده است.

به نقل از دفتر مطبوعاتی شورای عالی مصالحه‌ی ملی، آقای عبدالله که روز پنج‌شنبه-۲۱ اسد-، در نشست منطقه‌ای در مورد افغانستان در دوحه صحبت می‌کرد، گفت که وضعیت در این کشور بحرانی است و دست‌آوردهای شهروندان افغانستان در معرض تهدید قرار دارد.

او افزود که در نتیجه‌ی حمله‌های اخیر طالبان بر کلاشهرهای افغانستان، هزاران نفر کشته و زخمی شده و صدها هزار تن دیگر از خانه‌های شان بی‌جا شده اند.

رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی با اشاره به درگیری‌های اخیر در افغانستان، به نمایندگی از این کشور، خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد افغانستان شد.

آقای عبدالله، گفته است:‌‌«وقت آن رسیده که شورای امنیت در نشست اضطراری خود، قضیه‌ی افغانستان و عواقب امنیتی-بشری آن را به بحث بگیرد و در مورد رسیدگی به بحران کشور تصمیم عاجل و قاطع اتخاذ کند.»

این در حالی است که پیش از این نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد به دنبال افزایش درگیری‌ها در افغانستان، نشست فوق‌العاده‌ای را روز جمعه-۱۵ اسد- در مورد این کشور برگزار کرد.

هرچند از برگزاری این نشست، حدود یک هفته گذشته؛ اما تا هنوز نتیجه‌ی نهایی آن اعلام نشده است.