بزرگان ولسوالی دوربابای ننگرهار: کسانی که با طالبان هم‌کاری کنند، یک میلیون افغانی جریمه می‌شوند

صبح کابل
بزرگان ولسوالی دوربابای ننگرهار: کسانی که با طالبان هم‌کاری کنند، یک میلیون افغانی جریمه می‌شوند

منابع محلی در ولایت ننگرهار، می‌گویند که بزرگان  و سران قومی ولسوالی دوربابای این ولایت، فیصله کرده اند، کسانی که در این ولسوالی با طالبان هم‌کاری کنند، یک میلیون افغانی جریمه می‌شوند.

عطاالله خوگیانی، سخن‌گوی والی ننگرهار در برگه‌ی تویترش، نوشته است که این افراد روز جمعه -۱۵ اسد- در نشست قومی هم‌چنان فیصله کردند، کسانی که با طالبان هم‌کاری کردند، خانه‌اش به آتش کشیده می‌شود.

این بزرگان به باشندگان این ولایت، یک هفته مهلت داده است تا اقارب و فرزندان شان را از صفوف طالبان فرا بخوانند، در غیر آن خانه‌های شان از سوی مردم حریق خواهد شد.

آقای خوگیانی، نوشته است که  بزرگان قومی ولسوالی دوربابا فیصله کردند که به کسی اجازه‌ی تخریب و ویران‌گری را در این ولسوالی نخواهد داد.

ولسوالی دوربابای ننگرهار هم‌مرز با کشور پاکستان است و فیصله‌های قومی و مردمی در آن ولسوالی، همواره تطبیق و احترام می‌شود.

پیش از این، بزرگان قومی ولسوالی سپین‌غر ولایت ننگرهار نیز، فیصله کرده بودند که در مناطق این ولسوالی به طالبان جای نمی‌دهند و کسانی که با طالبان هم‌کاری کنند یا جنگ‌جویان این گروه را جای بدهند، از این ولسوالی اخراج و یا جریمه‌ی نقدی خواهند شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x