سرور دانش: طالبان با حضور در میز مذاکره دریافته‌اند که با جنگ نمی‌توانند پیروز شوند

صبح کابل
سرور دانش: طالبان با حضور در میز مذاکره دریافته‌اند که با جنگ نمی‌توانند پیروز شوند

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، گفته است که حضور طالبان در میز مذاکره، نشان می‌دهد که آن‌ها فهمیده‌اند از راه جنگ، نمی‌توانند به پیروزی برسند.

در اعلامیه‌ای که روز شنبه (۲۲ سنبله)، از سوی دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری منتشر شده، به نقل از آقای دانش، آمده است که اگر گفت‌وگوهای میان‌افغانی، منجر به ختم جنگ و خشونت و آغاز یک صفحه‌ی جدید در حیات سیاسی افغانستان شود، نسل‌های آینده، همه‌ی ما را تحسین خواهد کرد.

آقای دانش، گفته است که نیروهای دفاعی و امنیتی، در بیست سال گذشته، علاوه بر دفاع از آزادی و استقلال کشور و مبارزه با تروریسم، دست‌آوردهای بزرگی داشته اند.

به گفته‌ی آقای دانش، دولت افغانستان، از آغاز گفت‌وگوهای صلح میان افغانی که منجر به استقرار یک صلح سرتاسری در افغانستان شود، حمایت می‌کند.

معاون دوم ریاست‌جمهوری، گفته است که دولت افغانستان، از تمام کشورهای دخیل در روند صلح، می‌خواهد تا به صدای مردم افغانستان، گوش دهند و برای استقرار صلح پایدار و آرامش دائمی در این کشور، کمک کنند.

نشست افتتاحیه‌ی گفت‌وگوهای میان‌افغانی، روز شنبه (۲۲ سنبله)، با حضور نمایندگان شماری از کشورها و سازمان‌های خارجی، در دوحه، پایتخت قطر، برگزار شود.